‘Fakirler ölsün'e 12 bin 600 TL ceza

Bursa'nın Gemlik ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen denizde video çekerek "fakirler coronadan ölsün" diyerek dalga geçen 4 kişiye 12 bin 600 lira ceza kesildi

‘Fakirler ölsün'e 12 bin 600 TL ceza

CiddiGazete- Dün öğlen saatlerinde Kurşunlu Mahallesi’ne bağlı Kumsaz Sahili’ne giden Sabri Y., Murat A., Erbil S., ve Samet Y., burada bir süre eğlenip, ardından denize girdi. Dört kişi o anları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde dört kişinin ‘fakirler coronadan ölsün" diye bağırarak denize atladıkları görüldü.

Tepki toplayan görüntülerin ardından Gemlik Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Polis ekiplerince belirlenen adreslere düzenlenen operasyonla dört kişi gözaltına alındı.

Dört arkadaşa emniyetteki işlemlerinin ardından sokağa çıkma yasağına uymadıkları için Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesine göre kişi başı 3 bin 150 TL ceza kesildi.

Daha sonra adliyeye sevk edilen dört kişi, "halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan hakim karşısına çıktı.

Şüpheliler, verdikleri ifadelerinde pişman olduklarını ve videoyu ise eğlence amaçlı çektiklerini belirtti. Dört kişi de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUM EKLE