banner445

Fatih Portakal'dan ceza açıklaması

RTÜK'ün cezaları ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan Fatih Portakal, “Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını!" dedi

Fatih Portakal'dan ceza açıklaması

Fox TV Ana Haber spikeri Fatih Portakal, Radyo Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) cezalarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Portakal, "Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını" ifadelerini kullandı.

Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de cezalara tepki göstererek, “Biz haberciyiz. İşimiz haberi korkmadan vermek ve de sorgulamak" dedi.

RTÜK, Fatih Portakal'ın Fransa'da hükümeti protesto eden 'Sarı Yelekliler' eylemleriyle alakalı sözleri nedeniyle Fox Ana Haber bültenine 3 kez, Fox TV'ye de Kasım ayı reklam gelirlerinin yüzde 3'ü oranında para cezası uygulamıştı.

Konuyla alakalı resmi Twitter hesabından açıklamada buluna Fatih Portakal, "Sözlere başka anlamlar yükledikçe, Fox Haber'e yasak koydukça daha fazla insanın evinde izleniyor, bense her akşam bir fazla yurttaşa dokunuyorum. Günlük reyting ölçümleri bunu gösteriyor. Ama… Bilmiyorlar mı, hedefe koydukça, ceza verdikçe izlenirliğimizin arttığını!" dedi.

RTÜK'ün Fox Haber'e yönelik cezasına ilişkin kanalın Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Şentürk, "Biz haberciyiz… İşimiz haberi saklamadan, eğmeden, bükmeden, korkmadan vermek ve de sorgulamak, şimdiye kadar bunu yaptık bundan sonra da bunu yapacağız" dedi.

Fox Ana Haber Bülteni Suncusu Fatih Portakal, Fransa'da gerçekleşen 'Sarı Yelekliler' eylemlerini yorumlayarak "Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz" ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, "Birileri çıkmış, portakal mıdır, mandalina mıdır, narenciye midir nedir? Sokağa çağırıyor. Haddini bil, haddini bilmezsen haddini bu millet patlatır enseni. Sokağa mı çağırıyorsun, işte buyur" diyerek Fatih Portakal'a tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84