FETÖ'cü tuğgeneralden itiraflar!

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy, 1996 yılında teğmen olduğunda rütbesini örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in taktığını, kendisinin de Gülen'in elini öptüğünü söyledi

FETÖ'cü tuğgeneralden itiraflar!

CiddiGazete- Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy, 1996 yılında teğmen olduğunda rütbesini örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in taktığını itiraf etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ soruşturmasında gözaltına alınan eski Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı emekli tuğgeneral Serdar Atasoy, etkin pişmanlıktan yararlanarak örgüte dair bildiklerini soruşturmayı yürüten savcıya anlattı.
Hürriyet’in aktardığına göre, Atasoy savcılıktaki ifadesinde, 1988 yılında lisede okuduğu dönemde o zaman "cemaat" olarak bildiği yapıyla tanıştığını, 2015'e kadar örgüt içerisinde faaliyet gösterdiğini söyledi.

KURMAYLIK SINAV SORULARINI ALMIŞ

Örgüt içerisinde "Servet" kod adını kullandığını dile getiren Atasoy, 1996 yılında teğmen olduğunu ve rütbesini İstanbul Altunizade'deki FEM dershanesinde örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in taktığını, kendisinin de bunun üzerine Gülen'in elini öptüğünü ifade etti.
O tarihten itibaren FETÖ'nün askeri yapılanması içerisinde birçok görev üstlendiğini belirten Atasoy, 2003 yılında girdiği kurmaylık sınav sorularının örgüt tarafından kendisine verildiğini ve bu sınavı kazanarak kurmay olduğunu itiraf etti.

KATALOG EVLİLİĞİ İÇİN 2 GÖRÜŞME

Atasoy, bağlı olduğu mahrem imamlarla ankesörlü telefonlardan iletişime geçip örgütsel toplantılar yaptıklarını ayrıca çok sayıda operasyonel hat da kullandığını söyledi.
Örgütün iki kez katalog evliliği yapması için kendisini yönlendirdiğini ifaden eden Atasoy, görüştüğü örgüt mensubu kadınlarla anlaşamadığından evlenmediğini, mevcut evliliğinin örgütsel bir evlilik olmadığını belirtti.

15 TEMMUZ’A KARIŞMADIM’ İDDİASI

Serdar Atasoy, darbe teşebbüsü sırasında görevli olarak yurt dışında bulunduğunu, darbeye yönelik herhangi bir faaliyette bulunmadığını iddia etti.
Atasoy, FETÖ'nün TSK yapılanması içerisinde bulunduğu süre zarfında bağlı olduğu mahrem imamlarıyla birlikte örgüt üyesi olduğunu bildiği birçok kişiyi teşhis etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 12:16
YORUM EKLE