FETÖ'cular MHP'de vekil oldu

21. dönem MHP İstanbul milletvekili gazeteci Nazif Okumuş, canlı yayında çok tartışılacak sözler sarf etti

21. dönem MHP İstanbul milletvekili Nazif Okumuş, gündeme damga vuracak sözler sarf etti. KRT'de Çağlar Cilara'nın konuğu olan Okumuş, ülkücülerin Erdoğan'a oy vermeyeceğini söyleyerek, "FETÖ'nün elini öpenler MHP'de milletvekili yapıldı" dedi.

"CEVABI ÇOK NET SOKAK VERİYOR"

MHP'de genel başkan yardımcılığı da yapan Nazif Okumuş, ülkücülerin AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a oy vermeyeceğini de söyledi.

Okumuş, "Ülkücülerin, Recep Tayyip Erdoğan'a ve onun başında bulunduğu AT Parti'ye oy vereceğini düşünmek mümkün değil. Cevabı çok net sokak veriyor, İYİ Parti'nin ne kadar büyük bir heyecanla kurulduğunu, İYİ Parti'nin toplumsal karşılığının nereye ulaştığını hepimiz görüyoruz. İYİ Parti bünyesinde resmi olarak yer alan geçmişte MHP'de mücadele vermiş, Ülkü Ocakları'nda sorumluluk taşımış insanların çokuluğunu hepimiz çıplak gözle görebiliyoruz. Ülkücülerin MHP üzerinden AK Parti'ye destekleri devam etseydi böyle herkesin dikkatini çekebilecek kadar yansımış bir irade söz konusu olmazdı" dedi.

Okumuş ayrıca, MHP'de FETÖ'nün elini öpenlerin milletvekilliği yaptığını söyleyerek, "Biz 40 kişiyiz, birbirimizi biliriz" ifadesini kullandı. Okumuş, FETÖ'nün elini öpen MHP'lilerin, Bahçeli'li yıllarda milletvekili yapıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER