FETÖ'cüler TSK'da hala nasıl terfi alır

Fetullah Gülen'in elebaşı olduğu FETÖ'nün TSK'daki elemanları en kritik makamlar için hala terfi alıyor; yakalananlar ise "itirafçı" olup serbest kalıyor!

FETÖ'cüler TSK'da hala nasıl terfi alır

CiddiGazete- Son dönemde FETÖ ile mücadele eden kritik isimlere ilişkin “iftira” içerikli fakslarla savcılıklara ve kurumlara suç duyurusunda bulundukları, bunları ise bazı savcılıkların ve kurum yetkililerinin işleme koyduğu iddia edildi.

Yeniakit'e konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili, benzer bir konuda dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Yapılan açıklamalarda yetkili isim, "Firari FETÖ'cü Hüseyin Demirtaş, özellikle FETÖ ile mücadele eden çok kritik önemli isimlerle ilgili yurtdışından faks yoluyla savcılıklara ve kurumlara 'iftira' içerikli suç duyuları yapıyor ve maalesef bu suç duyurularını dikkate alıp işleme koyanlar da çıkıyor" ifadelerini kullandı.

Devamında ise "Bu firari teröristin fakslarını işleme koyan çeşitli yetkililerin olması da içler acısı bir durumdur. Bu alçakların iftiralarını işleme koyarak FETÖ ile mücadele edilir mi? FETÖ ile mücadele eden isimler yıldırılmakta, bıktırılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kendisine ve ailesine iftira, hakaret ve tehditlere ilişkin olarak 3 bini aşkın suç duyurusu Cihat Yaycı tarafından adli makamlara yapıldığı söylenilmektedir" diye konuştu.

FETÖ'NÜN SUBAYLARINI KİM TERFİ ETTİRİYOR

Daha birkaç gün önce 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Bangladeş'te askeri ateşe olarak görevli olan Serdar Atasoy'un, 2020 Yüksek Askeri Şura'da (YAŞ) Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı olarak atandığı ve FETÖ irtibatı tespit edilmişti. Atasoy, gözaltına alınmış, itirafçı olmuştu.

Yeni Şafak gazetesi de manşetinde "Bu adamı kim korudu" başlığıyla Serdar Atasoy’un FETÖ irtibatlarını yazmıştı.

Haberde şu bilgilere yer verilmişti:

"15 Temmuz ihaneti sırasında Bangladeş'te 'albay' rütbesiyle askeri ataşe olan Serdar Atasoy, FETÖ'cü şüphesiyle merkeze çekilmesine rağmen basamakları peş peşe tırmanıp tuğgeneral oldu. Bu da yetmedi; 2. Ordu'da 'Harekât Başkanı', 5 Ağustos 2020'de Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanı yapıldı. Şimdi, FETÖ'nün 'Cumhurbaşkanına yaver olacaklar' listesinde de olan Atasoy'u kim veya kimlerin koruduğu soruluyor. Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 6 gün sorgulanan emekli Tuğgeneral Serdar Atasoy, itirafçı olduğu gerekçesiyle adli kontrol kararıyla serbest kaldı."

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 12:21
YORUM EKLE