banner445

FETÖ'ya peş peşe operasyon

Muğla'da FETÖ/PDY'nin yeni yapılanmasına yönelik beş adrese eş zamanlı operasyon başlatıldı. Ayrıca 37 ilde aralarında avukatların da olduğu çok sayıda gözaltı yapıldı

FETÖ'ya peş peşe operasyon

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü'nün çalışmalarında, FETÖ/PDY'nin kentte yeni bir yapılanma içerisinde olduğu tespit edildi.

Çalışmalar kapsamında, şüphelilerin FETÖ/PDY terör örgütü Muğla yeni yapılanması içerisinde aktif olarak faaliyet yürüttükleri saptandı. Şüphelilerin, firari örgüt mensuplarının barınma ihtiyacını karşıladığı, örgüte müzahir olan ve maddi durumu iyi olmayanların örgütten kopmasını engellemek amacıyla yardımlarda bulunduğu belirlendi.

Örgüt üyeleri ve hücre evlerinin tespit edilmesi üzerine Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca beş kişi hakkında gözaltı ve arama kararı verildi. Bunun üzerine TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince beş adrese eş zamanlı operasyon başlatıldı.

37 İLDE OPERASYON

İstanbul merkezli 37 ilde yapılan FETÖ operasyonunda aralarında avukatların da olduğu 114 kişi hakkında gözaltı kararı var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84