Fettah Tamince'ye 5. soruşturma!

Kapatılan Zaman Gazetesi'nin sahibi ve halen devletten ihale almaya devam eden işadamı Fettah Tamince hakkında beşinci soruşturma açıldı

Fettah Tamince'ye 5. soruşturma!

CİDDİGAZETE

FETÖ yayın organı Zaman Gazetesi'nin sahipliğinin yanısıra, özellikle Antalya'da dev turizm ve inşaat yatırımları, ayrıca üniversitesi olan Fettah Tamince hakkında beşinci soruşma açıldı. Tamince hakkında açılan ilk üç soruşturma takipsizlikle sonuçlandı. Konya'da açılan bir soruşturma ise mahkemeye yansıdı. 74 sanıklı davada Fettah Tamince beraat etti.

Defalarca Pensilvanya'ya gittiği bilinen ve FETÖ'nun milyon dolarlık para trafiğinde adı geçen Fettah Tamince, halen devletten ihale alıp, ticari hayatına devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı, Tamince hakkında beşinci soruşturmayı açtı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tamince ile ilgili iddiaları sık sık gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu bir konuşmasında şunları söyledi:

“17-25 Aralık'tan sonra bu beyefendi Pensilvanya’ya gider. Kime gittin, neden gittin diye sorunca isimlerini hatırlamıyorum diyor. Ailesi Bank Asya’ya para yatırıyor ama buna kimse dokunuyor. Ama Bank Asya’nın önünden biri geçtiyse tutukladılar. Bununla ilgili çok sayıda kişiler bunun Gülen Cemaati’nin unsuru olduğunu zaten söylüyorlar. Peki kardeşim sen buna FETÖ terör örgütü diyorsan, bu adam nasıl oluyor da dışarıda, nasıl oluyor da askeri öğrenciler içeride? Örgüte ait olduğu söylenen üniversitelerin tamamı kapatıldı ama Tamince’nin üniversitesi kapatılmadı, sadece ismi değiştirildi. Tamince’ye kim destek veriyor? Ben size gerçeği söyleyeyim; Fettah Tamince’nin avukatları Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarıdır da ondan dokunulmuyor. Dün de AKM temel atma töreninde ihale verdiler bu kişiye. Aynı protokol masasına Rıza Zarraf’ı da oturtmuştu."

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 12:20
YORUM EKLE