Filmdeki Fetoş benzerliği başlarını yaktı

FETÖ'cülere yönelik operasyonlar sürerken bir haber de Başkent'ten geldi. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nün tanıtım filmindeki FETÖ benzerliği nedeniyle üç kişi açığa alındı

Filmdeki Fetoş benzerliği başlarını yaktı

Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nce, eğitim çalışmalarında, kongrelerde, seminerlerde gösterilmek üzere hazırlanan tanıtım filmi, son olarak ekranda yayınlanmak üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na (TRT) gönderildikten sonra skandal ortaya çıkarıldı ve filmin sorumluları hakkında soruşturma başlatıldı.

FETOŞ BENZERLİĞİ ŞAŞIRTTI

Filmde, evinde rahatsızlanan yaşlı vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği, dikkatli izleyiciler tarafından fark edildi. Bunun üzerine video yayından kaldırıldı ve başlatılan soruşturma kapsamında, filmin hazırlanışında görev alan sözleşmeli personel B.T. ve F.F.U. ile eğitim bölümünden sorumlu U.Y.Ç. görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca İl Müdürlüğü'nde görevli onlarca personelin de soruşturma kapsamında ifadesi alındı.

Skandalın ortaya çıkarılmasının ardından Sağlık Bakanlığı'nca videoyu incelemek üzere uzmanlar görevlendirildi. 1 dakika 56 saniyelik görüntüyü saniye saniye inceleyen uzmanlar, içerikte gizli mesaj da tespit etti.

YORUM EKLE