Flaş! 5 general istifa etti

Yüksek Askeri Şura’da yapılan tasfiyenin ardından, göreve devam eden beş generalin istifa dilekçelerini verdiği iddia edildi. İstifa edenler arasında İdlib’den sorumlu komutan ve komutan yardımcısının da bulunduğu belirtildi

Flaş! 5 general istifa etti

CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ağustos’ta yapılan ve bir buçuk saat süren YAŞ toplantısına ve ardından yapılan atamalara karşı tepkiler sürüyor.

Emekli subaylar, YAŞ sonrası kararları “TSK’yı küçültmeye yönelik operasyonlar” olarak değerlendirirken, göreve devam eden bazı generaller, “liyakatsizliğine” karşı istifa dilekçelerini verdi.

Atamalarla görev yerleri değiştirilen Tümgeneral Ahmet Ercan Çorbacı, Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Tuğgeneral Recep Özdemir, Tuğgeneral Ömer Faruk Özdemir ve Tuğgeneral Uğur Bülend Acarbay’ın istifa ettikleri öğrenildi.

Tümgeneral Çorbacı, YAŞ’tan önce Özel Kuvvetler Komutanı olarak görev yaparken; YAŞ’tan sonra 6. Mekanize ve Piyade Tümeni Komutanlığı Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanı olarak Adana’ya atanmıştı.

Çorbacı ve Sağlam’ın İdlib’den sorumlu komutan ve komutan yardımcısı olduğu biliniyordu. İstifa eden generallerin Adana, Kilis, Hakkari, Van gibi sınır kentlerinin komutanı olması dikkati çekti.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 20:00
YORUM EKLE