FLO'nun sahibi hayatını kaybetti

FLO ayakkabının kurucusu Ahmet Ziylan hayatını kaybetti, Atatürk düşmanı Ahmet Akgündüz, "Üniversitemizin manevi babası" dedi

FLO'nun sahibi hayatını kaybetti

CiddiGazete- FLO ayakkabının kurucusu Ahmet Ziylan, 85 yaşında hayatını kaybetti. Gaziantep doğumlu Ziylan, Türkiye'de ayakkabı sektörünün öncülerinden olarak biliniyordu. 1960 yılında başladığı ayakkabı işine Kinetix, Polaris gibi markaları kazandıran Ziylan, 2000 yılında ayakkabı marketi FLO'yu kurdu.

Geçen hafta Gaziantep'te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün de açılışını gerçekleştirdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ziylan için paylaştığı baş sağlığı mesajında, "Sevgi, ilgi, bilgi, sabır, sebat, kanaat" düşüncesini hayatının bir parçası yapan; benim de uyguladığım 'şikayet etme, çare bul' düşüncesini çevresine aşılayan, Gaziantep duayenlerinden Ahmet Mukdat Ziylan'ı kaybettik. Ailesine, sevenlerine sabır, kendisine rahmet diliyorum" ifadelerini kullandı.

ATATÜRK DÜŞMANI REKTÖR NE DEDİ

Ahmet Ziylan’ın hayatını kaybetmesinin ardından atılan bir tweet dikkat çekti. Nurcuların önde gelen isimlerinden Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz de Ahmet Ziylan’ın hayatını kaybetmesinin ardından, "Kardeşlerim! Bugün Türkiye, büyük bir hayırlı iş adamını; benim ve Üniversitemizin manevi babası olan Zilan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Zilan Ağabeyi kaybetti. O, Hakk'ın rahmetine yürüdü. Ruhuna Fatiha ve Yasin okuyalım inşaallah" diye yazdı.

"Atatürk'ü sevmiyorum" diyen, ceza almış kimi FETÖ’cülere destek olan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da "haddinizi aşmayın" diyen Ahmet Akgündüz’ün, rektörü olduğu üniversitenin finansörleri arasında Ahmet Ziylan’ı da açıklaması dikkat çekti.

HACI AHMET ZİYLAN KİMDİR?

Hacı Ahmet Ziylan, küçük bir atölyede başladığı ayakkabı işinde Halley, Kinetix, Polaris gibi markaları üretmiş ve 2000 yılında kurduğu perakende zinciri FLO ile pazarın en önemli oyuncuları arasına girmişti.

10 binden fazla kişiye istihdam sağlayan FLO, yılda 55 milyon çift ayakkabı satıyor ve 29 ülkeye ihracat yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 23:33
YORUM EKLE