Foça’da tekne faciası: 4 ölü

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında alabora olan tekne battı. Sahil Güvenlik tarafından dört kişinin cansız bedenine ulaşılırken, beş kişi sağ kurtarıldı. Kayıp 8 yaşındaki Çınar Ege Göksun'u arama çalışmaları devam ediyor

Foça’da tekne faciası: 4 ölü

CiddiGazete- Bugün öğle saatlerinde içinde 10 kişi bulunan "Egem" isimli tekne Eskifoça’nın Kumburnu mevkiinden denize açıldı. Atatürk Adası açıklarına geldiğinde alabora olan tekne battı.

BEŞ KİŞİ KURTARILDI

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi.

Ekipler batan teknedeki beş kişiyi kurtardı. Bitkin halde tekneye çıkartılan kazazedelere ilk müdahale ekipler tarafından yapıldı.

KURTARILAN 1 KİŞİNİN DURUMU AĞIR

Bölgede sürdürülen arama-kurtarma çalışmalarında ise biri 16 yaşında 3 kadın ile 9 yaşındaki bir erkek çocuğun cesedine ulaşıldı. Hayatını kaybedenlerden birinin cesedi Foça Bueno Plajı’na getirildi.

Diğer üç kişinin cesedi ile kurtarılan beş kişi Foça Balıkçı Barınağı’na götürüldü. Kurtarılanlar arasındaki durumu ağır olan bir kişiye sağlık ekipleri ilk müdahaleyi balıkçı barınağında yaptı.

KAYIP ÇOCUK ARANIYOR

Kurtarılanların ifadesinden yola çıkan Sahil Güvenlik ekipleri, kayıp olduğu anlaşılan 8 yaşındaki Çınar Ege Göksun için ise bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 00:18
YORUM EKLE