Gece yarısı sokağa döküldüler

İstanbul Şişli'de sekiz katlı bir binanın giriş katındaki bakkalın kolonlarında çatlaklar meydana geldi. Büyük bir gürültüyle kolanlar yarıldı. Çıkan ses üzerine apartman sakinleri kendilerini sokağa attı. Tedbir amaçlı dört apartman boşaltıldı

Gece yarısı sokağa döküldüler

Olay, Feriköy Mahallesi Beyzade Sokak’ta bulunan sekiz katlı apartmanın giriş katındaki bakkalda dükkânında gece yarısı meydana geldi. Bir kolonda çatlak oluşması üzerine büyük bir ses duyuldu. Gürültü üzerine bina sakinleri panikle dışarıya çıkarak durumu itfaiye ve zabıta ekiplerine bildirdi. Olay yerine sevk edilen zabıta ekipleri, tedbir amaçlı olarak zemin katında çatlak oluşan binayı ve çevredeki üç binayı tahliye etti.

Öte yandan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden de uzman ekipler gelerek binada incelemelerde bulundu. Ekipler, apartman sakinlerine geceyi binada geçirmelerinin riskli olduğunu söyledi. İBB ekipleri, sabah saatlerinde çatlağın meydana geldiği binayla ilgili çalışmalara devam edecek.

“KENDİMİZİ DIŞARI ATTIK”

Olayın olduğu bakkalda oturan Metin Çelik isimli bir vatandaş, “Olay gece saat 00.00 sıralarında meydana geldi. Bakkalı kapatma sırasında arkalardan kolonlardan ses geldi. Arkamızı dönüp baktığımızda, demirlerin yamulduğunu gördük. Kolonların kırıldığını gördük. Hemen ilgili birime aktardık. Zabıtaları ve itfaiye ekiplerini aradık. Daha sonra ilgili arkadaşlar gelerek şerit çekerek binayı boşalttılar. Ürkütücü bir ses geldi, kolonlar çatladı. Bir an panikle dışarı çıktık, bakkalı boşalttık. Toplam da 18 daire boşaltıldı. Şu anda olayla ilgili denetimler yapılıyor. Bekliyoruz şu anda” dedi.

YORUM EKLE