banner445

Gökçek servet önerdi, Ozan Arif kabul etmedi

İsmail Türüt, Ozan Arif'in, tek konser için 500 bin lira vermeye hazır olan Melih Gökçek'i, "Ben ülkücüyüm" diye geri çevirdiğini, çocuğunun üzerine yemin ederek anlattı

CİDDİGAZETE/özel

Geçen hafta çarşamba günü vefat eden ve cumartesi günü binlerce seveni tarafından ebediyete uğurlanan ülkücü camianın "Dede Korkut"u Ozan Arif'in, Ankara Büyükşehir eski Belediye Başkanı Melih Gökçek'in konser teklifini geri çevirdiği ortaya çıktı. Gökçek'in tek konser için Ozan Arif'e 500 bin lira vermeye hazır olduğunu belirten İsmail Türüt, "Bir kızım var üstüne yeminle, 'Ben ülkücüyüm' diyerek Ozan Arif o parayı geri çevirdi" dedi.

Son yıllarında Ozan Arif'in yanında olan ünlü sanatçı İsmail Türüt, Melih Gökçek'le yaşanan ilginç diyaloğu şöyle anlattı:

Zamanın birinde Ankara Belediye Başkanı AK Partili Melih Gökçek beni aradı.

"İsmail Bey; Ozan Arif'le beni görüştürür müsün?" dedi.

"Hayırdır Başkanım" dedim. O da bana, "Ona konser teklif edeceğim" dedi.

Ben "Kabul etmez ama yine de bir sorayım" dedim.

Aradım; "Ozanım, Melih Bey'i arayacakmışsın" dedim.

Yanımda aradı. Melih Bey o zaman seçim yakın; durumu kritikti. Ozan'a iş teklif etti. Ankara'nın en büyük stadı olan 19 Mayıs Stadı'nda. Melih Bey'le aralarında geçen dialog aynen şöyle:

O ara Ozan'ın ekonomik durumunda sıkıntılar vardı... Melih Bey, "Ozanım sana konser teklif ediyorum. Parayı sen belirle" dedi. O da "Teşekkür ederim Başkanım. Ben ülkücüyüm. O yüzden bu teklifinizi kabul edemem" dedi. "Eğer isteseydi" dedi sonra Melih Bey bana, "O gün Ozan Arif'e 500 bin lira konser ücreti ödeyecektim" dedi.

Hani şu ülkücü geçinenler varya; para için konsere çıkmadı diyenler... Bir kızım var; üstüne yeminle, Ozan Arif o parayı geri çevirdi. Onun için davası ön plandaydı. Çok sıkıntılar çekmesine rağmen kabul etmedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 01:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner457

banner84