‘Gül ve Soylu istifa etmeli’

İnfaz sistemi tartışmasına İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan da dahil oldu. 2017’deki değişikliğe dikkat çeken Kazan, Gül ve Soylu’nun istifa etmesi gerektiğini belirtti

‘Gül ve Soylu istifa etmeli’

CiddiGazete

Türkiye, Ordu’da bıçaklanarak öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç’un açık cezaevinden firar edip cinayeti işlemesini tartışıyor.

2005’te Ordu’da bir çocuğu öldürmekten hüküm giyen ve 12 ayrı suçtan sabıkası bulunan bir kişinin hükümlülerin izinli olarak tesis dışına çıkabildiği bir yarı açık cezaevine nakledilmesi tartışma konusu oldu.

İnfaz sistemi tartışmasına İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan da dahil oldu. Kazan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2017’de yapılan değişikliğe dikkat çekti.

Turgut Kazan şu ifadeleri kullandı:

“Hiç kimse eğip bükmeye kalkmasın. Muhalefet yapanlara yer açmak için, 22.02.2017’de açık cezaevine ayrılma kolaylaştırıldı. Adeta, kapalıya kayıt yaptıranlar, hemen açığa alınıyor. 5 hücre cezasına çarptırılmış suç makinelerine bile, bu imkan tanındı.

Hatta, ikinci yargı paketinde, yeni bazı adımlar atılacaktı. Sanırım şimdi utanmışlardır, vazgeçmek zorunda kalacaklar. Dolayısıyla, İstiklal Caddesi (Halit Ayar) ve ORDU/Ceren ÖZDEMİR cinayetlerinden bu iktidar sorumludur. Adalet Bakanı ile İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir.”

İTÜ'lü Halit Ayar, 7 Eylül 2019 tarihinde Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bıçaklanarak öldürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 14:46
YORUM EKLE