Gün Sazak'ın oğluna 'Proje isim' dedi!

Ülkücü camianın tartışmalı isimlerinden Semih Yalçın, Süleyman Servet Sazak'ın istifası sonrası "MHP'ye saldıran bu gibi proje isimler ne ilk ne de son olacaktır" dedi

Gün Sazak'ın oğluna 'Proje isim' dedi!

CiddiGazete- Ülkücü şehit Gün Sazak'ın oğlu ve MHP Eskişehir eski milletvekili Süleyman Servet Sazak, dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurmuştu.

Sazak paylaşımında, "Türk milliyetçisinin, yegane hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar" ifadelerini kullanmıştı.

SEMİH YALÇIN'DAN AÇIKLAMA

Süleyman Servet Sazak'ın istifası ülkücü camiada büyük yankı uyandırırken; Balgat cephesinden de istifaya ilişkin açıklama geldi.

Semih Yalçın yaptığı değerlendirmede, "Geçmişte MHP'de önemli sorumluluklar üstlenmiş bir iki kişi ihraç işlemlerinin başlatıldığını öğrendiğinde, ülkücü adabını ve ahlakını bir kenara bırakarak partimizi ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi terbiyesiz ve saygısız ifadelerle eleştirmeye yeltenmiştir" dedi.

GÜN SAZAK'IN OĞLUNA "PROJE BİR İSİM" DEDİ

Yalçın, Sazak'ın proje bir isim olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı: "MHP'ye saldıran bu gibi proje isimler ne ilk ne de son olacaktır. Hayatlarını içinde yer aldıkları camianın değerlerini özümsemeden, nasıl bir davanın adamı olduklarını idrak etmeden geçirenlerin, kalan ömürlerini kıylükal ile harcamaları normaldir."

"HAREKETİN LİDERİNE SALDIRANLAR!"

Semih Yalçın açıklamasının devamında şunları söyledi:

- Bu gibilerin evveli hüsran, ahirleri de ziyandır. Oysa MHP ve Ülkücü Harekette; vefa, kadirşinaslık, davaya sadakat, geçmişte sergilenen ortak çabalara ve omuz omza verilen mücadeleye hürmet esastır. İnsanlar birbirlerini tenkit edebilirler, ancak eleştirmenin dozu ve kalibresi iyi ayarlanmalı; kelamın değeri, seviyesi, ahlakı olmalıdır. Hak edene hak ettiği dilden konuşmak ise başka bir husustur.

- Lakin söz konusu olan MHP ve Milliyetçi Hareketin lideriyse orada devreye Ülkücü ahlakı ve Ülküdaşlık hukuku girmelidir. Ülkücü olmanın ve Ülkücü ahlakının en temel göstergelerinden biri, liderine ve büyüklerine karşı hürmetkâr olmaktır. Eğer artık davaya inanmıyor ve onun liderinin siyasi anlayışıyla uygulamalarına katılmıyorsanız; bunu dillendirirken hiç olmazsa edepli, saygılı olmak zorundasınız. Bu; sizin muhatabınızdan çok, izzetinefsinize vermeniz gereken kıymetin ve milletinize olan borcunuzun icabıdır.

- Sırf siyaseten zor duruma düşüreyim, kamuoyu önündeki itibarını zedeleyeyim, haksız çıkarayım diye; inandıkları değerleri çiğneyip partimize ve Milliyetçi Hareketin liderine saldıranlar, bundan hiçbir şey elde edemeyip kendilerine ve millete zarar vermişlerdir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 09:19
YORUM EKLE