Güneşli'deki yangınlardan PKK çıktı!

İstanbul Güneşli'de iki hafta önce altı iş yerinde peş peşe yaşanan yangınların arkasından terör örgütü PKK çıktı. Yakalanan zanlılar, reyonlara basınç etkili bomba yerleştirdiklerini itiraf ettiler

Güneşli'deki yangınlardan PKK çıktı!

CiddiGazete- Güneşli'de 15 Temmuz gecesi saat 02.30 sıralarında, 6 işyerinde aynı saatlerde yangın çıktı. Farklı noktalardaki 4 dükkanda başlayan ve 2 dükkana yayılan yangınlarda can ve mal kaybı olmazken, önemli ölçüde maddi hasar meydana geldi.

DIŞ MÜDAHALE YOK

İstanbul Emniyeti olayların ardından çalışma başlattı. Yapılan ön çalışmada yangınları iş yeri sahipleriyle husumetli bazı şüphelilerin gerçekleştirdiği belirlendi. İş yerlerindeki güvenlik kamera kayıtları incelenince yangınlarda dış müdahale olmadığı görüldü.

EL YAPIMI BOMBA

Araştırmalarda bazı şüphelilerin olaydan birkaç gün önce iş yerlerindeki raflara bir şeyler bıraktığı tespit edildi. Yangınlarında bu noktalarda başladığı anlaşıldı. Olay yeri inceleme ve bomba imha uzmanlarının yaptığı çalışmada raflara bırakılan malzemelerin el yapımı bomba düzeneği olduğu anlaşıldı.

CEP TELEFONU İLE KONTROL

Cep telefonu ile kontrol edilen ve aramalarla aktif hale getirilen bombaları bırakan şüpheli, polis ekiplerince belirlendi. Güvenlik kamera kayıtlarından tespit edilen F.Ö. düzenlenen operasyonla yakalandı. Şüphelinin otomobilinde yapılan aramalarda cep telefonu düzenekli basınç etkili el yapımı 3 bomba, çok sayıda atıl durumda cep telefonu, tiner, yanıcı jel, havai fişek ve meşale ele geçirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN PARA ALDI İDDİASI

Araştırmalarda şüpheli ile irtibatlı 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüpheliler Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sorgulanınca, olayın husumet kaynaklı olmadığı anlaşıldı. Şüphelilerden birinin ifadesinde dükkanları yakmak için terör örgütü PKK üyelerinden para aldığını söylediği belirtildi.

ÜÇ ZANLI TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken, şüphelilerden M.A.'nın adli kontrol hükmü ile serbest kaldığı, diğer üç kişini ise tutuklandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 19:13
YORUM EKLE