Gurbetçi 2 Türk'ten acı haber

Avusturya’da böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı bulunan 28 yaşında bir Türk kadın, coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Öte yandan İngiltere'de yaşayan 55 yaşındaki Hayri Ergönül de coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Gurbetçi 2 Türk'ten acı haber

CiddiGazete- Avusturya'da 28 yaşındaki Türk vatandaşı Yonca Akyol, coronavirüsten hayatını kaybetti. Yonca Akyol'un babası Mustafa Akyol, böbrek ve şeker hastalığı bulunan kızına coronavirüs teşhisi konulduğunu ve geçen hafta perşembe gününden bu yana yoğun bakımda tutulduğunu söyledi.

Akyol, hastaneden edindikleri bilgiye göre kızlarının sabah erken saatlerde hayatını kaybettiğini söyleyerek, "Kızımın annesi ve ablası çok kötü durumdalar. Hem kızımızı bu kadar genç yaşta yitirmiş olmak, hem de elimizden hiçbir şeyin gelmemesi, kızımızı son bir kez görememiş olmak bizleri perişan etti" dedi.

Türkiye’nin Salzburg Başkonsolosu Berkan Pazarcı da Avusturyalı yetkililerle görüşerek başta vefat eden ailenin yakınları olmak üzere gerekli testlerin yapılması, psikolojik ve fiziki her türlü desteğin verilmesi için girişimlerde bulunduklarını aktardı.

Avusturya Sağlık Bakanlığı, ülkede virüs bulaşan kişilerin sayısının bin 471'e, hayatını kaybedenlerin ise 3'e yükseldiğini açıklamıştı.

BİR TÜRK DE İNGİLTERE'DE HAYATINI KAYBETTİ

İngiltere'de yaşayan 55 yaşındaki Hayri Ergönül, coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. North Middlesex Hastanesi'nde tedavi altında olan Ergönül, coronavirüs tedavisi sırasında zatürre de geçirdi. Ergönül, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aslen Kahramanmaraşlı olan Egönül'ün arkadaşlarından Ahmet Güven yaptığı açıklamada, "İngiltere‘yi etkisi altına alan coronavirüs can almaya devam ediyor. Güzel insan sevgili Hayri Ergönül’ü kaybettik. Hayri, insanlar arasında dostluğun ve dayanışmanın gelişmesi için çalışan ve toplum için emek veren değerli bir insandı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 11:52
YORUM EKLE