Halk onları alkışladı, onlar cuntayı!

Bugün 41 yılı geride bırakan 12 Eylül 1980 askeri darbesinin hemen ardından, dönemin ünlü isimleri ihtilalcilere bakın nasıl övgü yağdırdı

Halk onları alkışladı, onlar cuntayı!

CiddiGazete- 12 Eylül askeri darbesi bir dönemin gençliği üzerinde unutulmaz acılar bırakırken, ünlü isimlerin çoğu, cuntacılara övgü yağdırdı.

Bülent Ersoy, askeri yönetimden görev isterken, Ferdi Tayfur, aleyhinde çıkan bir magazin haberinin askerler tarafından telafi edileceğini söyleyerek gazeteyi tehdit etti.

İşte Hey Dergisi'nin, ünlülerden aldığı görüşler:

FERDİ TAYFUR:

"İki büyük olayı aynı anda yaşadım. Bir yanda büyük bir üzüntü, bir yanda büyük bir sevinç. Cuma sabahı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke yönetimine el koyması bizi sonsuz sevindirirken, haftalık bir gazetede çıkan asılsız bir haber de bir o kadar beni üzdü.

Bir gazetenin, halkın içinden gelmiş, halka malolmuş bir sanatçıyı lekelemesine hem de asılsız bir haberle ona kara çalmasına ne gerek vardı!.. Öyle sanıyorum ki tarafsız şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri bunun da hesabını soracaktır. Yeni yönetimin tüm ülkemize, tüm insanlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum."

BÜLENT ERSOY:

"Son derece memnunum. Çünkü, ortam son zamanlarda iyice bozulmaya başlamıştı. Pek tabiidir ki halkın da can ve mal güvenliği kalmamıştı. Bu nedenle ordunun böyle bir harekata girişmesi, bir vatandaş olarak beni son derece huzura kavuşturdu. Başka değerli Evren Paşa olmak üzere tüm rütbeli ve rütbesiz büyüklerime ve arkadaşlarıma teşekkürüm sonsuzdur. Bu arada, bir sanatçı olarak benim de bir görevim varsa, hemen ifaya hazırım. Türk milletine hayırlı olsun."

ZERRİN ÖZER

"Bekliyordum. Çok sevindim. Her gün televizyonda ölüm haberlerini dinleye dinleye çok üzülmüştüm. Halkımıza hayırlı olsun. Toplumun bir ferdi olarak da çok mutluyum."

TÜRKAN ŞORAY:

"Herkese gibi benim de fikrim hayırlı olması. Belli bir rahatlığın gelmesi, hepimizin dileği, arzusuydu. Terörün, anarşinin bitmesi hepimizin arzusuydu. Hayırlı olsun ülkemize."

ERCAN TURGUT:

"12 Eylül sabahı, gözlerimizi yeni bir dünyaya, yeni umutlara açtık. Ne güzel... TV'nin 20.30 haberlerinde tek bir ölüm haberi almadık. Her gün liderlerden duyduğumuz klişeleşmiş sözleri duymadık. Harekatın bütün ulusumuza hayırlı ve uğurlu olması en büyük temennim."

ERSAN ERDURA:

"Ben müzisyenim. Bu işlere karışamam. Memleket için hayırlı olsun derim o kadar. Müzik icra etmeye devam ederim."

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 21:19
YORUM EKLE