Hastaneden yükselen feryat!

Ankara Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi'nde coronavirüs tedavisi gören Mehmet Ali Borsöken isimli hasta, maruz kaldığı muamele karşısında feryat etti

Ciddigazete/özel- Coronavirüs pandemisi Türkiye'yi ağır şekilde etkilerken, hastanelerdeki yoğunluk ve aksaklıklar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Ankara Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi'nde coronavirüs tedavisi gören Mehmet Ali Borsöken isimli hasta, tedavi sürecini geçirdiği ikinci hastanede de aynı tabloyla karşı karşıya kalınca sosyal medya hesabından feryat etti.

İŞTE BORSÖKEN'İN MARUZ KALDIĞI UYGULAMALARI ANLATTIĞI SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI:

Tüm sevenlerim dostlarım merhabalar,

Yakalanmış olduğum bu illet koranavirüs hastalığı ile mücadele etmekte çok büyük zorluklar çekmekteyim.

Sizlere daha önce, ilk yatmış olduğum GAZİ MUSTAFA KEMAL HASTANESİ'ndeki şartların ve ilgisizliğin ne kadar kötü olduğunu sesimizi duyan olur mu diye yazmıştım.

Duyarlı davranan tüm vatandaşlardan Allah razı olsun. Gazi Must. Kemal Hastanesi'nden dün GÖLBAŞI HASVAK HASTANESİ'ne ambulans ile sevkimi gerçekleştirdiler.

O hastaneden önce kurtuldum diye sevindim. Ne yazık ki, aynı sıkıntılar daha fazlası burada da devam ediyor. Bir fark var, buradaki Hemşire hanım daha ilgili.

1. HUSUS : Dün öğlenden gece yarısına kadar hiçbir şekilde ilaç verilmedi. Sabah defalarca doktor gelecek mi diye sormama rağmen gelecek diyorlar ama, 3 günden beri daha doktor gelmiş değil. En son Doktoru p.tesi günü ben hasta yatağında yatarken, oda kapı açık koridorda benimle konuşurken gördüm. İlaçlar düzensiz veriliyor. ASIL ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ DE RESİMLERDE DE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ YEMEK KONUSU.

Bu hastalıkta en önemli konu vücut direncinin güçlü olması gerekiyor. Bu yemekler ile nasıl sağlıklı olalım. Tabiri caizse, verilen yemek miktarı ile KUŞ BİLE DOYMAZ. Dışarıdan en azından meyve getirtelim diyoruz ona da izin yok. Ve vücut direncimiz her geçen süre güçsüzleşiyor.

Bu haldeyken bile, temizlik elemanları içeri girmeyip çöp kutusunu kapının dışına bize bırakın diyorlar. Oda temizliği yapılmıyor.

Yemek için plastik çatal-kaşıkları hasta bakıcılar açıkta ambalajsız elleriyle veriyorlar. O ellerini koridorlarda her yere dokunup, her hastaya aynı şekilde veriyorlar. HİJYEN KURALLARINA UYULMUYOR. Ama, odamıza gelince girmiyorlar.

SONUÇ OLARAK YATMIŞ OLDUĞUM 2 HASTANEDE DE DURUMLAR AYNI. LÜTFEN YATAN HASTALAR OLARAK SESİMİZİ DUYURUN!..

Hastane odasında kaderimiz ile başbaşa bırakılmış durumdayız. Vücudumun bazı bölgeleri kararmaya başlamış artık.

İstediğimiz tek şey, çok basit iyileştirmeler. Tüm hastalar için. EMİNİM Kİ, ÇOK DUYARLI OLAN SAYIN SAĞLIK BAKANIMIZIN BU DURUMLARDAN HABERİ YOKTUR.

Lütfen sağlığınız için ve de toplumsal sorumluluk için; BİZİM DÜŞTÜĞÜMÜZ BU DURUMA VE HASTALIĞA YAKALANMAMAK İÇİN EVİNİZDE KALIN. KİMSEYLE TEMAS KURMAYIN LÜTFEN. TÜM UYARILARA RİAYET EDELİM. ALLAHA EMANET OLUN.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Ömer
Ömer Ömer - 1 yıl Önce

Bunu yazabilecek durumdaysa en iyisi gitsin evine daha iyi hem hastaneyi de boşuna meşgul etmez. Ben 10. gunumdeyim testi yapar yapmaz Stockholm de risk gurubunda degilsin git eve dediler. Solunum sorunu yaşarsan ara dediler. İlaç dedim bunun ilaci yok ki verelim dediler. Eve geldim odaya kendimi kapattim ve on gündür kimseyle temasim yok. Biraz debelendim ama şimdi iyiyim çok şükür.

Emine yener
Emine yener - 1 yıl Önce

Sayın bakanım lütfen hastaneleri daha sıkı denetleyin iyilerin yanında elbette kötüler de vardır hastanın anlattıkları bir facia lütfen ilgilenin

Aynur Uysal
Aynur Uysal - 1 yıl Önce

Bu zor süreçte insanların ölüme terk edilmeye çalışılması kesinlikle kabul edilemez. Sayın Sağlık Bakanımızın başlattığı duyarlılığın herkes tarafından devam ettirilmesi gerekiyor. Sayın bakanım , lütfen insanların göz göre göre ölüme terk edilmesine dur deyin. İnsanlar acı çekerek ölmemeli.

Ferah ÇETİN
Ferah ÇETİN - 1 yıl Önce

Lūtfen hastanelerin ihtiyaçlarïnï bir an evvel giderin ki, sağlık çalışanlarınin õnlemlerini alabilecek ihtiyaçlarini giderin ki, hastalarimiz insanı hizmet ve ilgi alabilsinler, beslenme konusuna da bir düzenleme getirin ki, hastalar iyi başlansın ve õlmesinleeeeer. Lūtfeeeeeeen. Lütfen.

Eyüp Dane
Eyüp Dane - 1 yıl Önce

Demekki son noktaya gelene kadar hastaneye gitmemek gerekiyor

Mert üzümcü
Mert üzümcü - 1 yıl Önce

Must. Diye kısaltma mı olur?
Umarım bilinçli yapmamışsınızdır...

Dilek karagoz
Dilek karagoz - 1 yıl Önce

Hastanelerde yemwgi biraz degil epey bi vitaminli hale getirmezlerse hepimiz oluruz

Nalan Durukan
Nalan Durukan - 1 yıl Önce

Sağlık bakanımız kesinlikle ilgilenecektir böyle bir durumu kabul etmez