Hilal Kaplan Twitter'dan tehdit etti

Twitter paylaşımında, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ı etiketleyen Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, "Söyleyin, aklını başına toplasın" dedi

Hilal Kaplan Twitter'dan tehdit etti

CiddiGazete- Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sosyal medya trollerine tepki göstererek "Gün gelecek: Bu paralı troller, kaçacak delik arayacak!" dedi. Tepki, Bülent Arınç’ın “troliçe” diye tepki gösterdiği Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’dan geldi. Kaplan, bir süredir gazeteci ve akademisyenleri hedef göstermesiyle tepki topluyordu.

Demirtaş bir diğer paylaşımında ise siyasi parti fark etmeksizin troller nedeniyle hiçbir şeyi adam akıllı tartışamadıklarından yakınarak, "Parti farketmeksizin, Siyasi görüş farketmeksizin trollük feci kötü bir şey. Sosyal medyada zevk bırakmadılar. Hiç bir şeyi adam akıllı tartışamıyoruz, konuşamıyoruz. Bir o partinin trolü, bir bu partinin trolü. Hayır bunlara özel sosyal medya açalım orada kavga etsinler" açıklamasında bulundu.

HİLAL KAPLAN RAHATSIZ OLDU!

Demirtaş'ın "Paralı troller kaçacak delik arayacak!" sözlerine Sabah Gazetesi'nin yakın zamana kadar FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e övgüler yağdıran yazarı Hilal Kaplan'dan sert tepki geldi.

Kaplan Sabancı Üniversitesi'ni etiketlediği paylaşımda "Sabancı Üniversitesi yönetimi, akademisyeniniz trollüğün hasını yapıp burda kendince giyotin kuruyor. Söyleyin, aklını başına toplasın!" ifadelerini kullandı.

Eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’a bir dönem “troliçe” diye tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 23:49
YORUM EKLE