Hüner Coşkuner hayatını kaybetti

Türk Sanat Müziği'nin ünlü ismi Hüner Çoşkuner, tedavi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybetti. Yardımseverliği ile tanınan ünlü sanatçı, yaklaşık bir yıldır kemik iliği kanseri tedavisi görüyordu

Hüner Coşkuner hayatını kaybetti

CiddiGazete- İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Hüner Coşkuner, saat 22.30'da vefat etti.

58 yaşındaki Hüner Coşkuner, yaklaşık bir yıldır multiple miyelom (kemik iliği kanseri) ile mücadele ediyordu. Miyelom rahatsızlığı tedaviye cevap vermedi ve geçen süreçte iyileşme sağlanamadı.

Yeniden radyoterapi ve immünolojik (bağışıklık güçlendirici) tedaviler uygulandı ancak hastalık kemik iliği dışına da yayılarak diğer organlarında tutuma yol açtı.

HÜNER COŞKUNER KİMDİR?

Hüner Coşkuner, 1 Nisan 1963'te İstanbul'da dünyaya geldi. Hüner Coşkuner, lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti'ne giderek çok büyük bir birikime sahip oldu.

Çok küçük yaşta sanat hayatına atılan Hüner Coşkuner sahne repertuvarını daha da genişletmek amacıyla yine çok değerli hocalardan feyz aldı.

Bunlardan bazıları Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli'dir.

Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenliler Derneği'nde gönüllü olarak çalıştı.

Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı. Bu faaliyetler uzun süre devam ettirdi.

İlk albümünü 1987 yılında Selami Şahin'in müzik yapım şirketi Şahinler Plak'tan çıkaran sanatçı ardından 1989 yılında Çaçan Plak'tan çıkardığı Sakın Dönme Geriye adlı stüdyo albümüne imza atmıştır.

Bu albüm müzik otoriteleri tarafından sanatçının en başarılı albümlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Sonra sırasıyla Beni Sevmeni İstiyorum, Gidemezsin, Haydi Tut Ellerimi, Gidiyor ve Olamaz isimli stüdyo albümlerine imza atmıştır. Yine 1993 yılında çıkan Gidiyor adlı albüm Hüner Coşkuner'in önemli projelerinden biri olmuştur.

1995 yılında Elenor Müziğe transfer olan Hüner Coşkuner, Elenor Müzik etiketi altında 10 adet stüdyo albümüne imza atmıştır.

2000 yılında çıkardığı Klasikler 2 adlı albümü müzik dünyasının en değerli eserleri arasında yer aldı.

2015 yılında sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan Seni Acele Görmem Lazım adlı albümü çıkarmıştır.

Gerek sahne asilliğine, gerekse sesine hürmeten çok kişi tarafından sevilip dinlenen sanatçı Türkiye'nin kadın Türk Sanat Müziği duayenleri arasında kabul görmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 19:54
YORUM EKLE