Hüseyin Sözlü'nün yaptığı zulüm!

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Hüseyin Sözlü'ye hakaret ettiği gerekçesiyle cezaevine atılan 4. evre kanser hastası Fehime Yerlikaya, doktor raporları ibraz edilince iki gün sonra serbest bırakıldı

Hüseyin Sözlü'nün yaptığı zulüm!

CİDDİGAZETE/özel

Hakkında, "edimin ifasına fesat karıştırma, rüşvet almak, vermek ve rüşvete aracılık yapmak" suçlarından aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtay aşamasında olan Adana Büyükşehir Belediyesi'nin MHP'li eski başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları'nın eski başkanı merhum Ahmet Salih Kaya'nın 4. evre kanser hastası eşi Fehime Kaya'dan, kendisine "y.vşak" dediği için davacı oldu.

EŞİNİ KALP KRİZİNDEN KAYBETTİ

2018 yılının ocak ayında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Ahmet Salih Kaya, bir süre çalıştığı Adana Büyükşehir Belediyesi'nden, Hüseyin Sözlü'nün talimatıyla çıkartılmıştı. Kanser hastası Fehime Yerlikaya, eşinin kalp krizi geçirmesinde etkili olduğunu düşündüğü Hüseyin Sözlü'ye sosyal medya hesabından sert eleştirilerde bulundu.

KARAR ERTELENMEDİ, CEZA PARAYA ÇEVRİLMEDİ

31 Mart'ta seçimleri kaybettikten sonra Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin danışmanlığını yapmaya başlayan Hüseyin Sözlü de Fehime Yerlikaya'dan davacı oldu.

Jet hızıyla sonuçlanan davada, Fehime Yerlikaya'ya 11 ay iki gün hapis cezası çıktı. Ertelenmeyen ve para cezasına da çevrilmeyen karar, Yerlikaya'ya tebliğ edilmeden infaz aşamasına geçildi.

HASTALIĞI DÖRDÜNCÜ EVREDE

Gece yarısı evinden alınarak polis merkezine götürülen Yerlikaya, ertesi gün Adana Karataş Kadın Cezaevi'ne konuldu. Dördüncü evre kanser hastası olan ve kemoterapi tedavisi gören Fehime Yerlikaya için avukatlar seferber oldu. Hastalığıyla ilgili raporların mahkemeye sunulmasının ardından 6 yaşında bir kız çocuğu annesi olan Yerlikaya, tedavisini sürdürebilmesi için iki gün kaldığı cezaevinden bugün akşam saatlerinde tahliye edildi.

Yerlikaya, tahliye haberini sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu:

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 22:01
YORUM EKLE