İBB'de CHP'lileri şaşırtan atama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fen İşleri Daire Başkanı Kasım Arısoy'u görevden alındı, yerine daha önce TOKİ’de görev yapan Recep Korkut'u atadı

İBB'de CHP'lileri şaşırtan atama

CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fen İşleri Daire Başkanı Kasım Arısoy’u görevden aldı. 28 Eylül 2019’da bu göreve atanan Kasım Arısoy’un yerine 2012-2019 yılları arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda (TOKİ) görev yapan Recep Korkut getirildi.

RECEP KORKUT KİMDİR?

Mardin’de 1979 yılında doğan Recep Korkut, 2002 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden şeref derecesi ile mezun oldu. Korkut aynı yıl The University of Iowa, IIHR Hydroscience and Engineering enstitüsünde araştırma görevlisi olarak yüksek lisans yapmaya başladı. 2004 yılında mezun olan Korkut, aynı yıl Suudi Arabistan’da bir baraj projesiyle iş hayatına başladı. 2012-2019 yılları arasında TOKİ’de uzman ve müdür olarak ihale ve uygulama dairelerinde görev yapan Korkut, görev süresi boyunca TOKİ uhdesinde yapılan birçok hastane, stadyum, altyapı, askeri tesis, kültür merkezi ve önemli kamu binalarının ihale süreçlerini yönetti.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 12:33
YORUM EKLE