banner424

İBB tanzim satış noktaları belli oldu

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 34 ilçede 50 tanzim satış noktası hayata geçirilecek

İBB tanzim satış noktaları belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Aksaray Meydanı'na kurulan mobil tanzim satış noktasında incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, son zamanlarda artan sebze ve meyve fiyatlarına karşı mobil tanzim satış noktaları projesiyle vatandaşın uygun fiyatlara alışveriş yapmasının hedeflendiğini söyledi. İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda sebze satışlarının gerçekleştirileceğini belirten Baraçlı, "Enflasyonla topyekün mücadele adına Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimiz, İstanbul’un 50 noktasında büyük çadırlarda vatandaşımıza sebze noktasında satışlarımızı gerçekleştireceğiz. Tabii ki bizler bunları gerçekleştirirken tarladan toplanan fiyatın aynen İstanbul’daki vatandaşlarımıza yansıtılması adına çalışmalarımız devam ediyor. Bizler tüm gıda ve tarım dairemiz, Beltur şirketimizle beraber aktif bir şekilde bu 50 noktada çalışmalarımız devam edecek. Tüm ekip arkadaşlarımız, halkla ilişkiler ekibimiz, zabıta ekibimiz satışları buralarda gerçekleştirecek. Ve aynı zamanda satışlarımızı gerçekleştirirken de ürünün kalitesine de son derece dikkat edeceğiz. Marketlerde alınan ürünlerin kalitesinde onlara ürünleri onlara sunarak, vatandaşlarımızın temiz, leziz ürünleri almalarını sağlayacağız” dedi.

50 NOKTADA SATIŞ YAPILACAK

Amaçlarının enflasyonla topyekün mücadele olduğunu ifade eden Baraçlı, “Bu ne demek? Fiyat artışları gerçekleşiyor. Sizler de bunları takip ediyorsunuz. Son satış noktasındaki fiyatların daha alt seviyelere çekilebilmesi, vatandaşımızın konforunu ve rahatını arttırabilmek adına bizler bu çalışmayı Tarım ve Orman Bakanlığımızla beraber başlatmış olduk. Onların bize vermiş olduğu direktifler doğrultusunda da İstanbul’da 50 noktada bu satışları gerçekleştireceğiz. Her satış noktamızda yazar kasamız ile işlemlerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Tabii ki meydanlarda ve satış noktalarında oluşabilecek kalabalıklarla ilgili de tedbirlerimizi alacağız. Önümüzdeki hafta başlayacak olan bu çalışmamız bizler için çok önemli. Çünkü tanzim satış mantığında faaliyetimizi sürdüreceğiz. Bizler bu faaliyetlerimizi sürdürürken vatandaşın memnuniyetini sağlayabilmek, aynı zamanda problemlerin ortadan kalkmasını sağlayabilecek tedbirleri de her noktada alma gayretinde olacağız” diye konuştu.

7 ÇEŞİT ÜRÜN SATILACAK

İlk etapta 7 ürünle başlayacaklarını ve gelen talebe göre ürünlerin çeşitleneceğini belirten Baraçlı, “Tabii ki önemli olan unsur vatandaşlarımızdan gelecek istek ve talepler doğrultusunda ürünlerin teminini sağlayabilmek, aynı zamanda da bakanlığımızın bu noktada bize destekleri de bu projemizin en önemli unsuru olacak. Tabii ki sizlerin de desteği ve gayretiyle enflasyonla hep beraber mücadele etmiş olacağız. Ürünlerimiz domates, biber, patlıcan, patates, soğan, ıspanak ve salatalık olmak üzere bu ürünlerde çalışmalarımız başlayacak” şeklinde konuştu.

İşte o satış noktaları:

SEBZE SATIŞ NOKTALARI:

 1. KAĞITHANE MEYDANI
 2. ÜMRANİYE MEYDANI
 3. MECİDİYEKÖY MEYDANI
 4. ESENLER MEYDANI
 5. AVCILAR MEYDANI
 6. ESENYURT MEYDANI
 7. KADIKÖY MEYDANI
 8. ÇEKMEKÖY MEYDANI
 9. BAKIRKÖY MEYDANI
 10. K.ÇEKMECE MEYDANI
 11. AKSARAY MEYDANI
 12. ZEYTİNBURNU MEYDANI
 13. EMİNÖNÜ MEYDANI
 14. BAHÇEŞEHİR 1. KISIM
 15. TAKSİM MEYDANI
 16. BAŞAKŞEHİR 2. ETAP METRO ÇIKIŞI
 17. KASIMPAŞA KIZILAY MEYDANI
 18. BÜYÜKÇEKMECE MEYDANI
 19. BEYLİKDÜZÜ MEYDANI
 20. EYÜPSULTAN MEYDAN
 21. BAYRAMPAŞA MEYDANI
 22. ATAŞEHİR ÖRNEK MAHALLESİ
 23. BAĞCILAR MEYDANI
 24. BEYKOZ KAVACIK MEYDAN
 25. GÜNGÖREN MEYDANI
 26. ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE
 27. SULTANBEYLİ MEYDANI
 28. FATİH KARAGÜMRÜK MEYDAN
 29. SULTANGAZİ MEYDANI
 30. BOSTANCI LUNAPARK
 31. GOP MEYDANI
 32. PENDİK SAHİL MEYDAN
 33. SARIYER MEYDANI
 34. HALKALI MEYDAN
 35. BEŞİKTAŞ MEYDANI
 36. ÜMRANİYE MEYDAN AVM OTOPARK
 37. ÜSKÜDAR MEYDANI
 38. ATAŞEHİR MEYDAN
 39. ŞİRİNEVLER MEYDANI
 40. İSTİNYE İSPARK
 41. KARTAL MEYDANI
 42. ZEYTİNBURNU AVM
 43. MALTEPE MEYDANI
 44. ALİBEYKÖY SİLAHTAR
 45. PENDİK MEYDANI
 46. HALİÇ
 47. TUZLA MEYDANI
 48. BAYRAMPAŞA YILDIRIM MAHALLESİ
 49. SANCAKTEPE MEYDANI
 50. ESENLER 100.YIL MAHALLESİ

SATILACAK SEBZELER: Domates, biber, patlıcan, salatalık, ıspanak, soğan, patates

NOT: Beş ilçede (Arnavutköy, Adalar, Şile, Silivri, Çatalca) üreticilik yapıldığından dolayı, buralarda satış olmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 22:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84