İbret verici bir sürgün hikayesi

AKP Gençlik Kolları Başkanı'nın düğününde salgın önlemlerini hatırlatan polis sürgün edildi... Polise iktidar gücünü gösteren AKP İlçe Başkanı ise düğünün ardından coronavirüse yakalandı

İbret verici bir sürgün hikayesi

CiddiGazete- Türkiye, aylardır coronavirüs salgınıyla boğuşuyor. Alınan önlemlerin yeterli gelip gelmediği ise salgının başladığı ilk günden bu yana tartışma konusu oldu.

Salgında en çok gündeme gelen konu ise düğünler...

Alınan önlemleri denetleme görevi ise çoğu alanda polise verildi.

GÖREVİNİ YAPTI SÜRGÜN YEDİ!

16 Ağustos’ta Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bir düğün gerçekleşti. Evlenen AKP Korkuteli Gençlik Kolları Başkanı Hamdi Murat Urlu’ydu. Davetliler arasında AKP MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse ile çok sayıda AKP yöneticisi vardı.

Düğün gece geç saatlere kadar devam ederken, polis gelip salgın önlemlerini hatırlatarak, düğünün bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Düğünde bulunanlar, uyarıyı yapan polis memuru R.K.’nın üzerine yürüdü. Bunun üzerine olay yerine takviye ekip çağrıldı.

Polis memuru R.K.’ya tepki gösterenlerden birisi de AKP Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar oldu.

POLİSE "SEN KİMSİN" TELEFONU

Düğünden bir gün sonra Kemal Sancaktar, polis memuru R.K.’yı aradı ve "Sen kimsin ki düğünümüzü kapatıyorsun. Sen AK Parti düşmanı mısın?" dedi.

Salgın önlemlerini hatırlatan polis memuru kısa süre sonra Serik’e sürüldü.

AKP'Lİ BAŞKAN: "ARTIK BEN DE POZİTİFİM"

Polis memuru R.K. yeni görev yerine giderken, düğünden kısa bir süre sonra düğün sahipleri coronavirüsle temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı.

Bu arada AKP İlçe Başkanı Sancaktar’ın da eşi ve çocuğuyla birlikte coronaya yakalandığı ortaya çıktı.

Sancaktar testlerinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından, “Ne yazık ki artık bende POZİTİF bir vaka olarak, Pazartesi günü itibarıyla Korkuteli Devlet Hastanesi’nde tedavi altındayım. Şimdi daha iyi anlıyorum ki bu hastalığa yakalananlar maalesef her aşamasında elinde olmayan zorlu bir süreç yaşıyorlar. Onun için ne olursa olsun uyarıları dikkate alalım, sağlığımızın kıymetini bilelim” ifadeleriyle duyurdu.

Olayın sosyal medyada paylaşılması üzerine sürgün edilen polis memuru R. K., sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yok yok bu kesin ben değilimdir diyeceğim de benden başka düğünü kapattırdım diye sürülen olmadı ki. Ayrıca düğünde Covid-19'a yakalanan arkadaşlara da geçmiş olsun, Allah'tan acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE