İhale operasyonu: 168 gözaltı

26 farklı ilin üniversite ve hastane kantinleri için açılan ihalelere fesat karıştırdıkları ileri sürülen 158 şirket sahibi ve 10 kamu görevlisinin yakalanması için Adana merkezli 34 ilde operasyon yapıldı

İhale operasyonu: 168 gözaltı

CiddiGazete- Adana Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında ihaleye fesat karıştırdığı öne sürülen 168 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri bu karar doğrultusunda şafak vakti harekete geçti.

Polis, Türkiye genelinde 26 ilde üniversite ve hastane kantinlerinde ihaleye fesat karıştırarak 48 olayda devleti 90 milyon lira zarara uğrattığı öne sürülen 158 şirket sahibi ve 10 kamu görevlisini yakalamak için çalışma başlattı.

Polis 34 ilde eş zamanlı ev ve iş yerlerine baskın yaptı. Şebeke liderliğini Derviş B. isimli şahsın yaptığı öne sürülürken, operasyonda gözaltı kararı verilen 168 zanlıdan çoğu gözaltına alındı. Zanlılar adli tıp birimine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 21:49
YORUM EKLE