İki apartmanda 24 daire mühürlendi

İzmit'te etkili olan sağanak yağışlar sonrasında kayma tespit edilen iki bina, çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edildi. Binalarda oturanlar, değerli eşyalarını alarak evlerini tahliye etti

İki apartmanda 24 daire mühürlendi

CİDDİGAZETE

İzmit’te son günlerde etkili olan yağmur nedeniyle akşam saatlerinde Cedit Mahallesi Eski Hastane Sokak üzerinde bulunan beş katlı 16 daireli Karadenizliler Apartmanı ile Maslak Sokak üzerinde bulunan dört katlı sekiz daireli apartmanın zemininde toprak kaymasını yaşandığını fark edildi. Apartman sakinleri durumu polis, itfaiye ve belediye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, toprak kaymasının yaşandığı bölgede incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından olası bir yıkılma tehlikesine karşı iki binada oturanların tahliye edilmesi kararı verildi.

Bunun üzerine 24 dairede oturan vatandaşlar değerli eşyalarını alarak binaları tahliye etti. Vatandaşlar akraba ve yakınlarının evlerine gitti. Yapılan tahliye işleminin ardından iki bina belediye ekipleri tarafından mühürlendi.

Toprak kaymasının yaşandığı Karadenizliler Apartmanı'nda yaşayan Mehmet Baştürk akşam saatlerinde binanın arkasında bir toprak kayması yaşandığını belirterek, “Son günlerde yağan şiddetli yağmurlardan dolayı arka bahçede toprak kayması yaşandı. Çok fazla yağmur yağdı, zaten bu binalar hasarlı binalardı, yan bina yapılırken de kepçe darbeleri binayı yerinden oynattı. Kuvvetli yağmurlarla da toprak yerinden oynayınca toprak yavaş yavaş kaydı. Belediye ekipleri anons yaparak evi olmayanları misafirhanede ağırlayabileceklerini söyledi. Bizler de başımızın çaresine bakacağız bu akşam çocuğumun evinde kalacağım. Binalarda oturanlar yakınlarının evlerine geçtiler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 13:58
YORUM EKLE