İki askerden kahreden haber

Hakkari'de alarm tatbikatı sırasında kayalıklardan düşen ve ağır yaralanan bir asker ile Mersin'de 27 Temmuz'da meydana gelen trafik kazasında yaralanan er Cihat Şengil, tedavi gördükleri hastanelerde şehit oldular

İki askerden kahreden haber

CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari’de ve tedavi gördüğü Mersin’de şehit olan iki askerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

- Hakkari / Şemdinli bölgesindeki bir üs bölgemizde alarm tatbikatı uygulaması esnasında mevzide dengesini kaybederek kayalıklardan düşen ve ağır yaralanan bir kahraman silah arkadaşımız, derhal helikopterle hastaneye kaldırılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 24 Ağustos 2020 tarihinde şehit olmuştur. Adli ve idari işlemler başlatılmıştır.

- 27 Temmuz 2020 tarihinde Manisa'dan Mersin/Taşucu Limanı'na (KKTC'ye gitmek üzere) giderken meydana gelen kazada yaralanan bir kahraman silah arkadaşımız, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 25 Ağustos 2020 tarihinde şehit olmuştur.

CİHAT ŞENGİL KAZADA YARALANMIŞTI

Mersin’in Mut ilçesinde 27 Temmuz’da meydana gelen trafik kazasında asker taşıyan otobüs devrilmiş, kazada iki otobüs şoförü hayatını kaybetmiş, dört askerimiz şehit olmuş ve 27 kişi de yaralanmıştı. Yaralanarak hastaneye kaldırılan askerlerden Eskişehirli Cihat Şengil, tedavi gördüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bu sabah şehit oldu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 14:25
YORUM EKLE