İki şehit haberi yürekledi dağladı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şemdinli'de teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin şehit düştüğü belirtildi. Tel Abyad'da da açılan ateşte bir askerimiz şehit oldu, bir askerimiz yaralandı

İki şehit haberi yürekledi dağladı

CİDDİGAZETE

Hakkari'de teröristlerle çatışma! 1 asker şehit düştü

Tel Abyad'ın ardından bir acı haber de Hakkari Şemdinli'den geldi. MSB'den yapılan açıklamada, bölgedeki çatışmada yaralanan bir askerin şehit düştüğü duyuruldu.

TEL ABYAD'DA 1 ASKER ŞEHİT, 1 ASKER YARALI

Milli Savunma Bakanlığı, Tel Abyad'da keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerin açtığı tanksavar ve hafif silah ateşi sonucunda bir askerin şehit olduğunu, bir askerin ise yaralandığını duyurmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesinden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Fıratın Doğusunda Tel-Abyad bölgesinde 20 Ekim 2019 tarihinde bir kahraman silah arkadaşımız, keşif gözetleme görevi esnasında PKK/YPG'li teröristlerce açılan tanksavar ve hafif silah ateşi neticesinde şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir.

ABD ile 17 Ekim 2019 tarihinde yapılan Güvenli Bölge Mutabakatına rağmen PKK/YPG'li teröristler tarafından 20 taciz/ihlal gerçekleştirilmiştir. Mutabakata aykırı tüm bu eylemlere rağmen dün çoğu ambulanstan oluşan 39 araçlık bir konvoyun Resulayn'a emniyetle giriş ve çıkışı sağlanmış, yaralıların ve bazı kişilerin bölgeden emniyetle tahliyesi gerçekleşmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 03:06
YORUM EKLE