İnfaz düzenlemesinde top Meclis'te

Adalet Bakanı Gül, infaz düzenlemesine ilişkin, "Bizim de gözümüz kulağımız Meclis'te. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek" değerlendirmesinde bulundu. Bugün saat 15.00'de AKP ve MHP, TBMM'de ortak basın açıklaması yapacak

İnfaz düzenlemesinde top Meclis'te

CiddiGazete- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, infaz düzenlemesine ilişkin "Bizim de gözümüz kulağımız Mecliste. Çok gecikmeden Meclis gündemine gelecek" değerlendirmesinde bulundu.

Gül, düzenlemenin kaç kişiyi kapsayacağına dair, "Süreçte çok şey söylendi, doğrusunu Meclis'te kanun teklifi verildiğinde, yasalaştığında göreceğiz" dedi.

Koronavirüs tedbirlerine ilişkin değerlendirmede de bulunan Gül, "Türkiye'deki adliyelerde insan sirkülasyonu yüzde 95'in üzerinde azaldı" diye konuştu.

Gül, adli tatile ilişkin, "Adli tatil konusunda herhangi bir düzenlemeye gerek görülmüyor. Olayın seyrine göre yargılamaların, sürelerin durdurulması uzatılabilir" dedi.

Adalet Bakanı Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına uyarak 3 aylık maaşını Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 18:15
YORUM EKLE