Institut français’den online etkinlik

Mart ayından bu yana kültür etkinliklerini online olarak sürdüren Institut français Türkiye, yeni online konferans serisi ile edebiyat dünyasını ve tüm kitapseverleri bilgisayar başında edebiyat sohbetleri dinlemeye davet etti

Institut français’den online etkinlik

CiddiGazete- Institut français Türkiye’nin online edebiyat konferansı serisi, "Salon Edebiyat" başlığı altında ve yazar Yiğit Bener’in ev sahipliğinde düzenlenecek. Konferansların her birinde Yiğit Bener’e edebiyat dünyasından bir konuk eşlik edecek.

Yiğit Bener ve konukları 2-17 Haziran tarihleri arasında her Salı Fransızca ve her Çarşamba Türkçe olarak üç tema işleyecek.

Serra Yılmaz ile “Camus salgın kıskacında”, Jean-Marie Laclavetine ile “Edebiyat eve kapanmanın yalnızlığına derman olabilir mi?”, Doç. Lale Özcan ile “Hekimliğinden vazgeçemeyen yazar: Louis Ferdinand Celine..."

Salı ve Çarşamba günleri saat 19.00’da Zoom uygulamasında canlı olarak gerçekleşecek olan konferansların 3’ü Türkçe ve diğer 3’ü de Fransızca olacak.

Zoom sitesi üzerinde gerçeklesecek olan "Salon Edebiyat" konferanslarına katılım ücretsiz olacak. Konferansı izlemek isteyenlerin Institut français Türkiye’nin "ifturquie.org" internet sitesinden etkinliğe kayıt olmaları gerekiyor.

İŞTE PROGRAM

2 Haziran Salı 19.00: CAMUS DANS LA TOURMENTE EPIDEMIQUE

Yiğit Bener ve Serra Yılmaz

3 Haziran Çarşamba 19.00: CAMUS SALGIN KISKACINDA

Yiğit Bener ve Serra Yılmaz

9 Haziran Salı 19.00: LE CONFINEMENT EST-IL SOLUBLE DANS LA LITTERATURE?

Yiğit Bener ve Jean-Marie Laclavetine

10 Haziran Çarşamba 19.00: EDEBİYAT EVE KAPANMANIN YALNIZLIĞINA DERMAN OLABİLİR Mİ?

Yiğit Bener ve Jean-Marie Laclavetine

16 Haziran Salı 19.00: L’ECRIVAIN HANTE PAR LA MEDECINE: LOUIS FERDINAND CELINE

Yiğit Bener ve Doç. Lale Özcan

17 Haziran Çarşamba 19.00: HEKİMLİĞİNDEN VAZGEÇEMEYEN YAZAR: LOUIS FERDINAND CELINE

Yiğit Bener ve Doç. Lale Özcan

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 13:59
YORUM EKLE