İş Bankası için 10 gün süre

Erdoğan, CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri konusunda, “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli” diyerek çalışmanın 10 gün içinde tamamlanması talimatı verdi

İş Bankası için 10 gün süre

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışmanın bir an önce sonlandırılması talimatını verdi. Erdoğan, “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli, fazla geciktirmeyin, çalışmayı bir an önce bitirin” dedi.

Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen MYK toplantısında baroların seçim düzenlemesinin yanı sıra CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin devri konusu da gündeme geldi. Telekonferans yöntemi ile yapılan toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de katıldı.
Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, toplantıda Erdoğan, AKP’nin, CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili kurduğu komisyonda anayasa, uluslararası hukuk, medeni hukuk ve siyasi partiler mevzuatı üzerinde dört kollu bir çalışma yürütülerek, çalışmanın en geç 10 gün içinde tamamlanması talimatını verdi.

‘VATANDAŞA DOĞRU ANLATIN’

AKP Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nuretttin Canikli’nin konu ile ilgili sunum yaptığı toplantıda çalışma ile ilgili bu hafta Meclis ve AKP’de toplantılar yapılmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili hassasiyet vurgusu yaparken, “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli. Fazla geciktirmeyin. Titizlikle çalışın ve bu konuyu vatandaşa doğru anlatın. CHP’nin bu konuda yanlış anlaşılmalara yol açmasına izin vermeyin. Atatürk zamanında tek parti vardı ve parti devlet idi. Atatürk bütün milletin atası ve sahip olduğu mülk de milletin mülkü, onların şimdi artık partiler arasında bir parti olan CHP’de olması adil değil hem de haklı değil” ifadesini kullandı.
Edinilen bilgiye göre AKP, Demokrat Parti’nin 1953 yılında çıkardığı ve Atatürk’ün vasiyetine rağmen tüm mirasını Hazine’ye devreden yasayı örnek alınacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:05
YORUM EKLE