İşi Kütahya'da, vekil kızı Ankara'da!

Türkiye'de son yıllarda sıkça karşılaşılan tablo: SÜMEYRA ORDU: AKP Kütahya eski milletvekilinin kızı. Kütahya Belediyesi personeli. Ankara'da yaşıyor, kedi satıyor! ERSİN TURHAN: Atanamayan öğretmen... Geçen gün kendisini asarak intihar ettiğinde cebinden 10 TL çıktı...

İşi Kütahya'da, vekil kızı Ankara'da!

CİDDİGAZETE- Milyonlarca genç iş ararken, AK Parti Kütahya eski milletvekili Hüsnü Ordu'nun kızı Sümeyra, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediyesi Özel Kalemi'nde işe girdi. Ancak Ankara'da yaşayan ve internet üzerinden kedi satışı yapan Sümeyra'nın, hiç işe gitmeden maaşını düzenli olarak aldığı ortaya çıktı.

Ankara'da yaşayan ve Kütahya'daki işine gitmeyen Sümeyra Ordu, hem devletten maaşını alıyor, hem de kedi satarak para kazanıyor. Sosyal medyada "sumeyracathouse" adıyla site açan Ordu, yüksek fiyatlara cins kedi pazarlıyor. Yasalara göre kamu görevlilerinin ticari kazanç elde edecek başka bir işte çalışması ise yasak.

BELEDİYE BAŞKANI DOĞRULADI

AK Partili Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu skandalı doğruladı ve “Özel Kalem olarak bizde görevli... Bakanlık onayıyla alındı ama raporlu. Başkası o görevi yapıyor. Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Ankara'da TOKİ'ye naklen geçmek istiyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?” dedi.

CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap da "Vekil kızı, 6 aydır hiç işe gelmeden, Ankara'da oturduğu yerden maaş alıyor. Bu, adaletsizliktir, hukuksuzluktur kural tanımazlıktır. Halkın vergileri gasp ediliyor" yorumunda bulundu.

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN İNTİHAR ETTİ

Ersin Turhan… 31 yaşındaydı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'nde sınıf öğretmenliği okumuş, atanmayı bekliyordu. Geçen pazar günü İstanbul Gazi Kent Ormanı'nda bir ağaca kendini asarak intihar etti. Ataması yapılmadığından dolayı bunalıma giren Turhan'ın sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptığı ortaya çıktı.

Paylaşımında hayata ilişkin mesajlar yazan Turhan şu ifadeleri kullandı: “Gelip karşıma pis pis sırıtma hayat. Ben sana yenilmedim. Sonsuz bir uykuya hasretim. Ve asla sevinme ilk rauntta nakavt ettim diye. İkinci raunt Azrail ile hadi gel zaman geldi. Ertelemenin anlamı yok.” Turhan son paylaşımında, “Sabah beni bir ağaçta asılı bulacaklar” diye yazdı. Turhan'ın paylaşımlarından sonra ona ulaşamayan ailesi karakola başvurdu. Acı haber pazartesi sabahı aileye ulaştı, Gazi Kent Ormanı'nda bir ağaca asılı bulunan Turhan'ın cebinden 10 TL çıktı.

(Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 10:09
YORUM EKLE