İsmail Mert Karagümrük'ü ağlattı

Sekiz Suriyeli'nin bıçaklı saldırısı sonrası 10 gündür yoğun bakımda tutulan İsmail Mert Bayar, önceki gün vefat etti. İsmail Mert'in bugün kılınan cenaze namazında gözyaşları sel oldu

İsmail Mert Karagümrük'ü ağlattı

CİDDİGAZETE

Suriyeliler'in öldürdüğü 16 yaşındaki İsmail Mert Bayar, Karagümrük'teki cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. U-19 Milli Takım formasını da giyen genç futbolcunun cenaze törenine İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da katıldı.

12 Ekim günü akşam saatlerinde Fevzipaşa Caddesi'nde bir arkadaşıyla buluştuğu sırada yanlarından geçen Suriyeli sekiz kişinin saldırısında kalbinden ve göğüs kafesinden iki bıçak yarası alan İsmail Mert'in ölümü, yaşadığı Karagümrük'te büyük üzüntü yarattı.

İsmail Mert için Mihrimah Sultan Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra, mahallesi, okulu ve futbol oynadığı kulüpten onlarca arkadaşı ile semtinden yüzlerce kişi katıldı. Cenazeye katılanlar arasında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da yer aldı. Cenazede taziyeleri babası Cengiz Bayar kabul ederken, anne Nilgün Bayar'ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından İsmail Mert'in tabutunu omuzlarında taşıyan kalabalık, cenaze aracıyla birlikte Edirnekapı Mezarlığı'na kadar tekbirler getirerek yürüdü.

Cenaze töreni nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin de İsmail Mert'in tabutunun geçtiği sırada selam durdukları görüldü.

İsmail Mert'in cenazesi Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 13:31
YORUM EKLE