İSPARK'lara 2. operasyon

İSPARK değnekçilerine ikinci operasyon yapıldı. Dün gece gözaltına alınan şahıs, aynı işi yapmaya devam edince bu gece tekrar gözaltına alındı

İSPARK'lara 2. operasyon

CİDDİGAZETE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi (İSPARK)'a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden değnekçi ve valelere yönelik operasyon bugün de devam etti. Polis otoparkları kontrol ederken Kadıköy'de bir değnekçi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin, dünkü operasyonda da gözaltına alındığı öğrenildi.

OTOPARK KONTROL EDİLDİ

İlçelere bağlı polis ekipleri ile trafik polislerinin de destek verdiği operasyonlar, Bakırköy, Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih, Kadıköy ve Şişli'de gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında İSPARK'a ait otoparklar kontrol edildi. Değnekçilik yaptığından şüphelenilen kişilerin üst araması yapılarak kimlikleri kontrol edildi.

DÜN GECE DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Beşiktaş ve Fatih ilçelerinde yapılan kontrollerde herhangi bir değnekçiye rastlanılmazken polis ekipleri, vatandaşları, fiş almadan ücret talep eden kişilere karşı uyardı ve herhangi bir ücret ödememelerini söyledi. Kadıköy Caddebostan'da yapılan operasyonlarında ise değnekçilik yapan bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin dün gece yapılan operasyonlarda da gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan değnekçi işlemleri için polis merkezine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 14:24
YORUM EKLE