İsrail’e tıbbi malzeme satıldı

Son yıllarda ilişkilerin gergin olduğu Ankara-Tel Aviv hattında sıcak bir gelişme yaşandı... Bloomberg, Türkiye'nin İsrail'e tıbbi ekipman satma kararı aldığını duyurdu

İsrail’e tıbbi malzeme satıldı

CiddiGazete- Coronavirüs salgını 1.6 milyondan fazla insanı etkilerken, Türkiye ile İsrail arasında da bir yakınlığa sebep oldu! ABD merkezli Bloomberg, Türkiye hükümetinin İsrail’e insani sebeplerden ötürü tıbbi malzeme satma kararı aldığını yazdı.

Bloomberg’in haberinde benzeri bir paketin Filistin’e de ulaştırılacağı belirtildi. İsmini açıklamayan üst düzey bir Türk yetkili, Filistin’e gönderilecek malzemelerin durdurulmayacağını da söyledi.

Haberde, Türkiye’nin İsrail'e maske, koruyucu önlük ve steril eldiven gibi malzemeler sattığı belirtildi.

“DÜN 3 UÇAK GELİP PAKETLERİ ALDI”

İsrailli yetkililer konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, bu adımın eskiden stratejik ortak olan iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden düzelip düzelmeyeceğine dair bir adım olup olmadığı henüz gizemini koruyor.

İsmini açıklamayan Türk yetkili, Perşembe günü İsrail’den gelen 3 uçağın İncirlik üssünün güneyine inerek paketleri aldığını iddia etti. Yetkili, Türkiye’nin önümüzdeki günlerde Filistin’e gönderilecek paketin bağış olacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 10:30
YORUM EKLE