İstanbul'da yasaksız ilk pazar!

Coronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir sakin olan Aşiyan Sahili denize girenler, yürüyüş yapanlar ve olta balıkçılarıyla doldu

İstanbul'da yasaksız ilk pazar!

CiddiGazete- İstanbul’da coronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında sahillerde, park ve bahçelerde spor faaliyetleri yapmak ile balık tutmak yasaklanmıştı.

Normalleşme adımlarıyla beraber, yasaklar bir bir kalkıyor. Havaların da ısınmasıyla birlikte, İstanbul sahilleri eski kalabalık günlerine döndü. Bebek'teki Aşiyan Sahili’nde özellikle olta balıkçılarının yoğunluğu dikkat çekerken, kimi vatandaşların serinlemek için denize girdiği, kiminin ise yürüyüş yaptığı görüldü. Bazı vatandaşlar ise ağaç gölgelerinin altında masalarını kurarak piknik yaptı.

BALIKÇILAR GECEDEN GELDİ!

Geceden beri balık tutmak için sahilde olduğunu söyleyen Hüseyin Ayrancı, “Yasak olması gayet iyi oldu. Balık artık Karadeniz’e çıkıyor, soğuk sulara gidiyor. Bekliyoruz işte, dün gece 12’den beri buradayız. Bir tane sarıkanat yakalayabildik. Nasibimizde bir tane varmış” dedi.

HAPİS HAYATI BUNALTTI

Uzun bir aradan sonra balık tutmaya geldiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Cengiz Babaoğlu, “Çok mutluyuz. İki aydır biliyorsunuz hapis hayatı yaşıyorduk. Her hafta sonu gelirim buraya. Balık yok bugün nedense, sıcaktan dolayı galiba” şeklinde konuştu.

KIYIDA BALIK KALMADI

Bir başka vatandaş ise “Aşağı yukarı 4 aydır gelmiyorduk. Balık yok, pişmanız geldiğimize. İstavrit bekliyoruz ama yok, 5 saatte 10-15 balık anca tuttuk. Şimdi balığın yumurta bırakma zamanı, kıyıda balık yok şu anda açıktalar” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 13:14
YORUM EKLE