İstanbul gitti, 'havuz'un suyu bitti!

Türk Medya Grubu’na bağlı 24 TV’de dün başlayan işten çıkarmalar sürüyor. İşten çıkarmaların grubun diğer medya şirketlerine de yayılacağı, İBB’den alınan desteğin kesilmesi nedeniyle 'havuz'un suyunun kesildiği iddia edildi

İstanbul gitti, 'havuz'un suyu bitti!

CİDDİGAZETE

Medyaradar'ın haberine göre; 24 TV’de dün akşam saatlerinde başlayan deprem sürüyor. Üstelik sadece birkaç kişiyi etkileyecek bir depremden de söz edilmiyor. Kanalın yüzde 40 küçülmeye gideceği söyleniyor.

Dün akşam saatlerinde “Analiz-Sentez” programının sunucusu Zeliha Saraç ve “Uyandırma Servisi”programının sunucusu Ersoy Dede’nin görevine son verilmişti.

24 TV güne yine işten çıkarma haberleriyle başladı. Gece editörü Muhammet Özcan, Gece Moderatörü Serkan Bayan ve şef yönetmen Murat Karahan’ın da işten çıkarıldığı öğrenildi.

İşten çıkarmalar TürkMedya’da devam edecek gibi görünüyor. Tenkisatın, Akşam, Güneş ve Star gazetelerine de yansıması bekleniyor. 24 TV’nin kapanma kriziyle karşı karşıya olduğu da iddialar arasında.

KRİZİN İBB İLE NE İLGİSİ VAR?

TürkMedya’da İstanbul seçimlerinin hemen ardından başlayan bu krizin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden her ay reklam geliri adı altında alınan 10 milyon liralık bütçenin kesilmesinin ardından gerçekleştiği öne sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 15:14
YORUM EKLE