İstanbul Valiliği yasağı erteledi

Hafta sonu İstanbul'da açık havada ve deniz araçlarında düğün, nikah, nişan, sünnet düğünü gibi kutlamalarla açık hava konserleri ve festivalleri yapılabilecek

İstanbul Valiliği yasağı erteledi

CiddiGazete- İstanbul Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin coronavirüs önlemleri kapsamında dün aldığı deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinlikler ile açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere 12 Eylül Cumartesi gününden itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyeceği yönündeki karar, 4 saat sonra değiştirildi. Söz konusu kararın 14 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 08.00'den itibaren geçerli olacağı açıklandı.

İLK TOPLANTIDA 12 EYLÜL

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından 11 Eylül’de yapılan ilk toplantı sonrasında alınan karar ile 12 Eylül 2020 tarihinden itibaren;

“1- Kültür ve Turizm Bakanlığı veya İstanbul Valiliği Günübirlik Deniz Turizmi Kurulunca belgelendirilen gezi, spor, eğlence amaçlı olarak faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında, gezi, tur ve restoran teknelerinde, ticari yatlarda, Şehir Hatları işletmesi, Turyol, Dentur, Avrasya, Mavi Marmara vb. işleticiler tarafından gezi, spor, eğlence amaçlı olarak;

deniz turizmi hizmetinde faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.

2- Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir” açıklaması yapılmıştı.

İKİNCİ TOPLANTIDA 14 EYLÜL

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yasağın başlamasına iki saat kala olağanüstü olarak toplandı. Toplantıda yasakların uygulanma tarihi değiştirildi.

Alınan yeni karar göre yasaklar, 14 Eylül 2020 Pazartesi günü saat 08.00'den itibaren geçerli olacak.

Hafta sonu İstanbul'da açık havada ve deniz araçlarında düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ile açık hava konserleri, festivaller yapılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 21:16
YORUM EKLE