İstanbul’da flaş corona kararı

Esenler Hıfzıssıhha Kurulu, Dörtyol Meydanı ile Davutpaşa Caddesi'ni yaya ve araç trafiğine kapattı ancak dükkanların açılmasına izin verdi!

İstanbul’da flaş corona kararı

CiddiGazete- Esenler Hıfzıssıhha Kurulu kararında, “Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgının toplum açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu mutlak şekilde sağlanması hayati öneme haizdir” denilerek, ilçede belirli saatlerde taşıt trafiğine kapalı olan Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi ile ilgili yeni bir karara imza atıldı.

Buna göre; Esenler’in en işlek meydanı Dörtyol Meydanı ile Davutpaşa Caddesi zaruri durumlar haricinde 9 Nisan 2020 Perşembe günü saat 17.00’den itibaren 15 gün süreyle yaya giriş-çıkışına da kapatıldı.

Meydan ve caddenin giriş-çıkışları bariyerlerle çevrilerek polis ve zabıta ekipleri tedbirini artırdı.

DÜKKANLAR AÇIK OLACAK!

Bu süre zarfında Dörtyol Meydanı ve Davutpaşa Caddesi’ndeki dükkanların açılışına ise izin verilecek. Yasağa uymayanlara ise ceza kesilecek.

Alışveriş, banka veya noter gibi zaruri işlemler için meydan ve caddeyi kullanan vatandaşlara, bu durumlarını fiş veya başka bir resmi evrakla ibraz etmeleri durumunda ceza uygulanmayacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 17:14
YORUM EKLE