İstanbul’da sağanak etkili oldu

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından sabah saatlerinde İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış şiddetini artırdı. Özellikle Avrupa yakasında etkili olan yağış, su baskınlarına sebep oldu

İstanbul’da sağanak etkili oldu

CiddiGazete- Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarıları sonrasında İstanbul'da gök gürültülü sağanak yağış başladı. Sabah saatlerinde şiddetini artıran yağış hayatı da olumsuz etkiledi.

Bir anda bastıran yağmur nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Özellikle Avrupa yakasında etkili olan yağış nedeniyle bazı ilçelerde su baskınları meydana geldi. Beyoğlu, Karaköy, Bayrampaşa ve Büyükçekmece’de rögarlar taştı bazı cadde ve sokaklar göle döndü. Yağışın etkisini kaybetmesiyle su çekildi.

KARAKÖY’DE SU BASKINI

Şiddetli yağmur nedeniyle Karaköy'de Perşembe Pazarı'nda su baskını yaşandı.

Tophane Meclis-i Mebusan Caddesi de suyla doldu. Kapanan rögarlar nedeniyle su kaldırımları doldurdu. Vatandaşlar yol kenarından güçlükle ilerledi.

VATANDAŞLAR ZOR ANLAR YAŞADI

Büyükçekmece’de aniden bastıran yağmur vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşattı. Dizdariye Mahallesi’nde bazı iş yerlerini su bastı, cadde ve yollarda su birikintileri oluştu.

ALT GEÇİT SUYLA DOLDU

Şiddetli yağmur nedeniyle Bayrampaşa alt geçidini de su bastı. Yol bir süreliğine kapatılırken, ekipler suları temizlemek için çalışma başlattı. Belediye ekiplerinin yapmış olduğu uzun çalışmaların ardından alt geçit trafiğe tekrar açıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 09:48
YORUM EKLE