İşte Sıla ve Ahmet Kural'ın ilk ifadeleri

Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na yönelik "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından hakim karşısına çıktı

İşte Sıla ve Ahmet Kural'ın ilk ifadeleri

Oyuncu Ahmet Kural'ın, şarkıcı Sıla Gençoğlu'na karşı "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, sanık Ahmet Kural ve müşteki Sıla Gençoğlu katıldı. Daha önce dinlenilmesine karar verilen 3 kişi de tanık olarak duruşmada hazır bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nı temsilen bir avukat da duruşmaya geldi.

AHMET KURAL'IN YILLIK KAZANCI

Kimlik tespiti yapılan sanık Ahmet Kural, aylık net gelirinin 50 bin lira olduğunu, sinema ve reklam gelirleriyle bu gelirin yıllık 2-2,5 milyon lirayı bulduğunu kaydetti.

Sıla Gençoğlu'nun da kimlik tespitinin yapılmasının ardından, duruşmada sanık Ahmet Kural'ın savunmasına geçildi.

"1.5 AY EVDEN ÇIKMADIM"

Kural, "2017 Mayıs'ında güzel bir ilişkiye başladık. Ancak dünya görüşlerimizin, inançlarımızın farklılığı, arkadaşlarımı hor görmesi nedeniyle ayrılma kararı aldım. Sonrasında 'bir tokat attı' haberi uydurdu. Bir hafta sonra Okan Can Yantır ile olmaya başladı. 1.5 ay evden çıkmadım. Kimseyle görüşmek istemedim" dedi.

"EVİ TERK ETMESİNİ İSTEDİM, TARTIŞMA OLDU"

6 ay sonra Sıla'nın 'sana ihtiyacım var' diye mesaj yolladığını kaydeden Kural, "Daha sonra teyzesini, araya kuzenim ortak arkadaşlarımızı soktu. Bana 'Boş ev' diye bir şarkı yazdığını söyledi. Aklımda hala 3. şahıs vardı. Ona üçüncü kişi ile olan birlikteliğiyle ilgili 3 defa o soruyu sordum. Bana değişik cevaplar verdi. Kafamda şüphe oluştu. Olay günü annem ve ablalarımın geldiği gece kendisi bize geldi. Alkol aldık. Kendisi bayağı içti. Rumeli Hisarı'nda bulunan evin merdivenin de inerken sendeledi. Kolundan tutup indirdim. Daha sonra Zekeriyaköy'deki benim evime geçtik. İçimde kalan şüpheden dolayı aynı soruyu bir kez daha sordum. Evet 'senin canını yakmak için yaptım' dedi. Kendisinden evi terk etmesini istedim. Aramızda tartışma oldu" diye konuştu.

"SENİ BİTİRECEĞİM AHMET KURAL DEDİ"

Sıla'ya ''Defol git'' dediğini belirten Kural, "Şoförünü aramak istedim. Elimden tuttu. Sonrasında ben kendisinden elimi çekerken düştü. Birkaç kez 'yalvarırım git' diye bağırdım. Kendisi bana 'Yapma Ahmet ne olur konuşalım' diye bağırdı. İddianamedeki sözleri kendisine söylemedim ve kesinlikle vurmadım. Sonra kendisi şoförünü aradı. 15-20 dakika süren kavganın sonunda kendisi dışarı çıktı ve çıkarken de bana 'Seni bitireceğim Ahmet Kural' dedi. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" şeklinde konuştu.

"1 SAAT ŞİDDET GÖRDÜM"

Sıla Gençoğlu da mahkemede özetle şöyle konuştu:

"1 saat şiddet gördüm, hayatımın en kötü anısıydı. Kül tablasını eline aldı, yere düştüm, yere düştüğümde bana tekme attı özellikle kulağıma ve böbreklerime tekmeler attı. Alkolün etkisiyle Ahmet Kural sinir krizi geçirdi 1 saat sürdü benim için çok zor bir geceydi.

''DİNLENİP GERİ DÖNDÜ TEKRAR DÖVDÜ''

Kendimi evden kurtarmaya çalıştım. Çok kötü bir hatıraydı. Küfür etti kül tablasını kaldırdı 'Seni öldürürüm' dedi. Evden çıkmaya çalıştım çıkmama izin vermedi. Yaklaşık 1 saat boyunca dinlenip geri döndü ve tekrar dövdü.''

TANIKLARIN İFADESİ ALINDI

Duruşmada daha sonra ise tanıkların ifadesine başvuruldu. Tanıklardan yan komşunun evinde misafir olan bir kişi ''Geç vakitte evden ve bahçeden sesler duyduk'' diye konuştu.

AVUKATLAR ARASINDA TARTIŞMA

Avukatlar arasında da tartışma yaşandı. Ahmet Kural'ın avukatı Sıla'nın böbreklerine vurulduğuna dair herhangi bir rapor olmadığını herhangi bir şey söylenmediğini belirterek bunun neden olmadığını sorguladı.

Avukat, savcılık müracaatında Sıla'nın pantolonu ve kanlı gömleğinin adli emanete verildiğini ve sonrasında geri alındığını kaydederek neden geri alındığını oradaki kanın Ahmet Kural'a ait olduğunu düşündüklerini söyledi. Bunun ardından iki avukat arasında tartışma yaşandı.

İDDİANAME
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, oyuncu Ahmet Kural "sanık", şarkıcı Sıla "müşteki" olarak yer alıyor.
Ahmet Kural'ın ifadesine yer verilen iddianamede, Kural'ın olay günü tartışma sırasında "Git buradan seni öldürürüm. Dışarı çıkmayacaksın. Sen dayak istiyorsun. Bak şimdi neler oluyor" şeklinde sözlerle tehdit ve hakarette bulunduğu Sıla Gençoğlu'nun basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanmasına neden olduğu kaydediliyor.

Dosyada bulunan tüm CD kayıtlarına dair bilirkişi incelemesi yaptırıldığı anlatılan iddianamede, taraf avukatlarının sunduğu CD'lerdeki kayıtlar arasında 6 saniyelik fark bulunduğu, bunun dışında her iki görüntünün aynı olduğu ifade ediliyor.

İddianamede, sanık Kural'ın "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

(ntv)

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER