İzmir'deki seri katil yakalandı

İzmir'de Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park ve bir doktorun eşinin silahla öldürülmesine ilişkin iki kişinin gözaltına alınmasının ardından, silahı kullandığı değerlendirilen Enver Yıldız da saklandığı evde yaralı olarak yakalandı

İzmir'deki seri katil yakalandı

CiddiGazete

İzmir Torbalı'da dün akşam işlenen cinayetlerin ardından geniş çaplı araştırma başlatan polis ve jandarma ekipleri, katil zanlısıyla bağlantılı olabilecekleri değerlendirilen iki şüpheliyi, Torbalı ilçesinde Ortaklar ve Atatürk mahallelerindeki iki adrese düzenledikleri operasyonla yakaladı.

Zanlı Enver Yıldız (30) yaralı olarak yakalandı.

YARALI OLARAK YAKALANDI

İzmir Torbalı’da iki kişiyi öldüren, bir polisi de kafasından vurarak ağır yaralayan zanlının kimliği tespit edildi. Zanlının 1989 doğumlu Enver Yıldız olduğu öğrenildi. Zanlının daha önce de bir çok sabıkasının bulunduğu, kısa süre önce “yağma” suçundan hükümlü olduğu cezaevinden tahliye edildiği belirlendi.

Asayiş ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu 30 yaşındaki Enver Yıldız, saklandığı evde yaralı olarak yakalanarak gözaltına alındı.

OLAY

Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park (53), dün akşam İzmir Ertuğrul Mahallesi Dost Yunus Sitesi'ndeki evine gelen maskeli şüpheli tarafından silahla vurulmuş, kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

Olaydan kısa süre sonra aynı hastanede genel cerrahi uzmanı olarak görev yapan Harun Gülcemal'in eşi Hatice Gülcemal de Park'ın evine yaklaşık 600 metre mesafedeki ikametgahında silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

İlk tespitlere göre, şüphelinin, para istediği Park'ı öldürdükten sonra sokakta karşılaştığı Harun Gülcemal'i de silahla tehdit ederek para istediği, evine kadar götürdüğü, eşi Hatice Gülcemal'i silahla öldürdüğü öğrenilmişti.

Araştırma sonucu zanlının Yazıbaşı Mahallesi'ndeki otele giriş yaptığını belirleyen ekipler, geniş güvenlik önlemi almış, polisin geldiğini fark eden şüpheli, birinci kattaki odanın penceresinden atlayarak markete girmişti.

Zanlıyı markette kıstıran polis ve jandarma ekipleri "Teslim ol" çağrısında bulunmuş, şüphelinin ateşle karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada polis memuru Yaşar K. yaralanmıştı.

Zanlının marketin arkasındaki araziye kaçtığını belirleyen ekipler, bölgede geniş çaplı araştırma başlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 10:57
YORUM EKLE