'Kabataş' resmen yalan çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dillendirdiği ve yandaş yazarların gündemde tutmaya çalıştığı Kabataş yalanı Gezi iddianamesinde kendine yer bulamadı

'Kabataş' resmen yalan çıktı!

Gezi Parkı eylemleri sırasında Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Zehra Develioğlu’nun Kabataş’ta yarı çıplak, deri eldivenli, siyah bandanalı 80-100 kişi tarafından darp edildiği iddia edilmişti. Sabah gazetesi iddiayı, “Saldırı 52 saniyede gerçekleşti” başlığı ile manşetine taşımıştı.

Yandaş yazar Elif Çakır ise darp edildiğini söyleyen Zehra Develioğlu ile röportaj yapmıştı. "Olayın" en önde savunucularından Elif Çakır’ın o dönemdeki avukatı Kabataş saldırısı iddialarının kurgu ve düzmece olduğunu söylemişti. 2015’te yeni görüntülerin yayınlanmasının ardından böyle bir darp olayının yaşanmadığı ortaya çıkmıştı. Bazı yandaş yazarlar ve TV programcısı, görüntüleri izlediğini açıklamıştı.

Geçtiğimiz günlerde Gezi Parkı eylemlerine ilişkin düzenlenen iddianame tamamlandı. İddianamede, "suçtan zarar gören" 746 kişi arasında Zehra Develioğlu yer almadı. Böylece Kabataş olayının gerçekliği ortadan kalkmış oldu.

Kaynak: Halktv

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER