Kafeler 1 Haziran'da açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmelerin, belirlenen kurallar dahlinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacağını söyledi

Kafeler 1 Haziran'da açılacak

CiddiGazete- Coronavirüs salgınıyla ilgili tedbirlerin çoğu, 1 Haziran tarihinden itibaren gevşetilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok işletmenin 1 Haziran'dan itibaren belirli kurallar çerçevesinde hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

İşte o açıklama:

- 1 Haziran tarihi itibari ile restoran, kafe, pastahane, kıraathane, çay bahçeleri, dernek lokali, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahlinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

- Eğlence mekanları ile nargile satışı bu kapsamın dışındadır. Sadece kendi müşterilerine hizmet veren turizm tesislerin bünyesindeki işletmeler saat sınırlamasına tabi değildir.

- Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye devam edecek. Gelişmelere göre hem kapsamı hem saati ayrıca değerlendireceğiz.

BİREYSEL SPORLARDA SINIRLAMA KALKTI

- Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri, hayvan satış yerleri 1 Haziran'da onlar da açılıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 19:33
YORUM EKLE