Kamu-Sen'den 'Andımız' eylemi

Danıştay’ın "Andımız" konusunda verdiği karara iktidar partisi AKP’den tepki gelirken Türkiye Kamu-Sen, eylemli destek kararı aldı. Tüm il ve ilçe teşkilatına "Andımız’a sahip çıkın" talimatı veren Kamu-Sen, yarın (Cuma) Ankara Ulus’taki 2. Meclis binası önünde binlerce üyesi ile Andımız’ı okuyacak

Kamu-Sen'den 'Andımız' eylemi

Kamu-Sen bu konuda Ankara Valiliği'ne resmi izin başvurusunda da bulundu ancak Valilik törenin, "Sendikal faaliyet kapsamında olmadığını" gerekçe göstererek izin vermedi. Buna rağmen sendika yönetimi, Andımız'ı okumak üzere 2. Meclis önünde olacaklarını açıkladı. Andımız'ın okullarda yeniden okutulması için ilk davayı da Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen açmıştı.

MEMUR-SEN'E ENGEL YOK

Kamu-Sen üyeleri, Andımız'ı okumak için bir araya gelecek vatandaşlara engel çıkarılmasını beklemediklerini, bu nedenle 2. Meclis önünde Andımız'ı okuyacaklarını söylediler. İktidara yakınlığıyla bilinen Memur-Sen'in bugüne kadar İran, Rusya, İsrail, Kudüs ve Filistin gibi konularda çok sayıda eylem ve gösteri yaptığını belirten Kamu-Sen, Valiliğin bu tür gösterilerin hiçbirine yasak getirmediğini de hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 12:00
YORUM EKLE