Kanal İstanbul’a nasıl itiraz edilir?

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, vatandaşların Kanal İstanbul Projesi ile ilgili görüş ve itirazlarını iletebilmeleri için bir dilekçe örneği hazırladı

Kanal İstanbul’a nasıl itiraz edilir?

CiddiGazete

Türkiye’nin günlerdir tartıştığı Kanal İstanbul projesi için hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu önceki gün askıya çıkarıldı.

Kanal İstanbul'un ÇED raporu 10 gün boyunca halkın görüş ve önerileri için askıda kalacak.

Bu 10 günlük süre zarfında, Kanal İstanbul projesine itirazı olan vatandaşlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na veya İllerdeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri'ne müracaat edebilirler.

TMMOB'DEN İTİRAZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

Türkiye Mimar Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, vatandaşların projeye ilişkin görüş ve itirazlarını 2 Ocak 2020 tarihine kadar iletebilmeleri için bir dilekçe örneği hazırladı.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu'nun konu hakkındaki mesajı ise şöyle:

Sevgili İstanbul halkı,

Kanal İstanbul Projesi’nin ÇED raporu nihai halini almak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüşe açılmıştır. Projeye ilişkin görüş ve itirazlarınızı 2 Ocak 2020 tarihine kadar İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne dilekçe ile iletebilirsiniz.

İşte itiraz yolları ve dilekçe örneği:

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 21:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜRAYCAN
GÜRAYCAN - 1 yıl Önce

Kanal istanbulHayır