Kanları yerde kalmadı

İçişleri Bakanlığı, Bedirhan bebek ve annesinin şehit düştüğü saldırının faillerinden biri olan gri listedeki teröristin ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu

Kanları yerde kalmadı

CiddiGazete- Hakkari Yüksekova’da 31 Temmuz 2018 tarihinde Kalane Üs Bölgesi’nde görev yapan astsubay eşini ziyarete giden Nurcan Karakaya ile bebeği Bedirhan dönüş yolunda bombalı saldırıya uğramıştı.

Nurcan Karakaya'nın kullandığı otomobilin geçişi sırasında, PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladığı ve mutfak tüpü ile güçlendirdiği belirlenen el yapımı patlayıcı infilak ettirilmişti. Patlamada, Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya şehit olmuştu.

GRİ LİSTEDE YER ALIYORDU

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bedirhan bebek ve annesinin şehit düştüğü saldırının faillerinden biri olan gri listedeki teröristin ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.

Açıklamada, etkisiz hale getirilen teröristin, 500 bin TL ödülle aranan sözde Mirgezer grubu sorumlusu Partizan kod adlı Adil Akyürek olduğu ifade edildi.

BİRİ SAĞ OLARAK YAKALANMIŞTI

Saldırının faillerinden PKK'lı terörist Metin Daşdemir ise Mayıs 2019’da Yüksekova’da sağ olarak ele geçirilmişti. Terörist Daşdemir’in 9 terör saldırısının faili olduğu ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 07:02
YORUM EKLE