Kasiyerlikten daire başkanlığına!

Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Reha Denemeç'in, daha önce Migros'ta çalışan danışmanı Ece Akçay'ı Milli Eğitim Bakanlığı'na daire başkanı olarak atadığı iddia edildi

Kasiyerlikten daire başkanlığına!

CiddiGazete- Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç'in, eski sekreteri Pınar Özel'in Migros'ta kasiyer olarak çalışan arkadaşı Ece Akçay'ı önce TBMM’de sekreter olarak yanına aldığı, ardından KPSS puanı olmadan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü kadrosunda memur yaptığı, ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde daire başkanı olarak görevlendirdiği ortaya çıktı.

Reha Denemeç’in Milli Eğitim Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı olarak atanmasının ardından, eski sekreteri Pınar Özel de bütçesi 500 milyon Euro olan "Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine Entegresi" projesine koordinatör yapıldı.

ZİYA SELÇUK'UN HABERİ VAR MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bakanlıkta yıllardır vekaleten çalışan şube müdürlerine 76. maddeden atama yapmayıp, "Tarihe 76. maddeden atama yapan bakan olarak geçmeyeceğim" demesine rağmen Reha Denemeç’i kırmayıp bu atamayı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Kaynak: mebpersonel

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 05:57
YORUM EKLE