Kırıkkale'de kabus geri döndü

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, "Vaka oranının neredeyse sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başında vaka sayısında önemli bir artış yaşandı" dedi

Kırıkkale'de kabus geri döndü

CiddiGazete- Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı.

Vali Sezer açıklamasında, coronavirüs salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmanın önemine değindi.

Aksi halde virüs yayılımının hızlanarak vaka sayısı ile tedavi gereksiniminin artacağının kaçınılmaz olacağını vurgulayan Sezer, şu açıklamayı yaptı:

- Ülkemiz genelinde ve ilimizde yapılan mücadelede olumlu sonuçlar alınmaya başlanılmıştır.

- Geride bıraktığımız son iki haftada ilimizde neredeyse hiç yeni vakaya rastlanılmamıştır.

- Süreç boyunca tedavi gören 73 hastamızın tamamı (bu hafta taburcu olacak 2 hastamızla birlikte) taburcu olmuştur.

- Vaka oranının neredeyse sıfırlanmasının sevincini yaşarken maalesef, bu hafta başında bir gün içinde vaka sayısında önemli bir artış yaşanmıştır.

- Tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen ne yazık ki risk taşıyan vatandaşlarımızın (son vakada da görüldüğü üzere) şehir merkezinde, ilçesinde ve köyünde akraba ziyaretlerinde bulunduğu, başta yakınları olmak üzere birçok vatandaşımızı tehlikeye attığı görülmüştür.

- Mücadelenin kısa zamanda başarıya ulaşması için konunun hassasiyetini iyi anlayıp, kavramamız ve rehavete kapılmamamız önem arz etmektedir.

- Alınan tedbirlerin göz ardı edilmesi, dikkatsizlik ve uyarılara aldırış edilmemesi, bu zamana kadar yapılan tüm çalışmaları ve çabaları boşa çıkaracaktır.

- Lütfen! Bu salgın döneminde eş, dost ve akraba ziyaretlerini bir müddet erteleyelim.

- Alınan tedbirlere uyalım ki; eş, dost ve akrabalarımızla daha nice bayramları ve güzel günleri sağlıklı bir şekilde birlikte yaşayalım.

YORUM EKLE